Skocz do zawartości
IGNOROWANY

YBR250 pluje olejem


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się podpytać głównie mechaników z branży motocyklowej. Posiadam Yamaszkę YBR250 z przebiegiem chyba ori 15 tys km. Od początku zakupu pluje olejem przez wydech, jeżdżąc po mechanikach twierdzą że te modele tak mają, przy czym nie znam żadnego dobrego mechanika.

Przebieg wygląda na ori teraz wymieniłem świecę, bo stara dostała przebicia. Nie wiem ile wytrzymuje świeca w motocyklu ale wydaje mi się że 15 tys to mogła już dokonać swojego żywota. Świeca nie była brązowa tylko czarna. Motocykl odpala bez problemów i przyśpiesza też przyzwoicie. Na zimnym silniku zdarza mu się przerwać (zachłysnąć paliwem).

Po czym stwierdzam że ma te 15 tys:

- opony ori pirelli sport ori i z tego samego roku co motocykl zużyte w 50%

- zakup w salonie yamahy, twierdzili że znają ten motocykl od nowości i był u nich serwisowany więc przebieg potwierdzają że jest ori, chyba by nie kłamali, ale nic mnie już w Polsce nie zdziwi

- świeca wymieniona teraz czyli przy 15 tys, wstawiona była NGK, ale nie wiem czy rok się zgadzał, ale chyba była od nowości, bo miałem problemy z wykręceniem.

Nie znam się na benzynach, ale ostatnio rozmawiałem z kolegą który nie jest mechanikiem, ale 5 przez 10 coś tam wie. Dowiedziałem się, że układ jest na wtrysku, a dawka paliwo powietrze regulowana jest poprzez sondę lambda, w sensie że nie ma możliwości regulacji. Czarna świeca znaczy że jest nieprawidłowa dawka paliwa-powietrze i dlatego może mi też olej wyrzucać. Dochodząc do sedna możliwe że mam uszkodzoną sondę, zwłaszcza gdy na zimnym mi potrafi się zachłysnąć, bo na zimnym sonda podobno nie pracuje i jest dogrzewana elektrycznie.

Jak by mi ktoś zweryfikował tą wiedzę będę wdzięczny, a w zasadzie odpowiedź na pytanie czy faktycznie ma rzygać olejem przez wydech??

---------- Post dopisany 02-04-2014 at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 22:35 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...