Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położenia wału brak napięcia.


dambid

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Mam problem którego nie potrafię sam rozwiązać i bardzo liczę na Twoją pomoc. Jechałem moją a4 b7 2.0 TDI quattro, gdy nagle silnik przestał pracować i samochód się wyłączył/zgasł. Po holowaniu do warsztatu i diagnostyce na kompie okazało się iż awarii uległ czujnik położenia wału (taki błąd pokazywał). Czujnik został wymieniony na nowy i o dziwo nie dało to żadnego efektu dalej nie odpalał błąd pozostał ten sam. Po sprawdzeniu miernikiem okazało się iż do czujnika nie dochodzi napięcie i czy czujnik był odłączony czy podłączony komputer go nie widział i wywalał ten sam błąd. Następnie dokładnie została sprawdzona cała wiązka od sterownika do czujnika + bezpieczniki - brak napięcia po całości, dodam iż na czujniku od rozrządu napięcie jest ok. Byliśmy pewni iż padł sterownik więc został wymieniony na nowy - cały czas to samo ten sam błąd i objawy co wcześniej, sprawdziliśmy wszystkie wtryski (bosch) po kolei je odłączając. Brakuje mi już pomysłów co może być przyczyną awarii, czy może być to wina zasilania sterownika?

Jeśli posiadasz pomocne wskazówki lub zetknąłeś się w przeszłości z podobnym problemem proszę Cię o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem immobiliser wam Panowie nie fixuje?

wezcie zobaczcie z zapasowym kluczykiem -moze cos to da......

Edytowane przez rachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...