Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C5 2,5 TDI 150 km AFB


Kelsten

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w moim problemie. Generalnie dotyczy on Audi A6 ale z silnikami montowanymi w Audi A4.

Nie będę się rozpisywał ponownie, tylko wkleje wam moje posty:

Auto po regeneracji wtryskiwaczy i pompy wtryskowej - 7800 pln
Cały rozrząd OK. Turbina OK.

Jazda:

Raz pięknie i dynamicznie się zachowuje a raz wyje i wchodzi na obroty a ledwo jedzie...
Gdy ruszam ze skrzyżowania pod górkę to mam obawy, że nie zdążę...
Czasami nie reaguje na pedał gazu - prędkość i obroty.
Nawet na piasku nie zrobię lekkiego zrywa...

Skrzynia automatyczna Tiptronik.
Przy wymianie oleju w starym oleju i na filtrze opiłki metalu.

Czy ktoś z was miał podobny problem i może udzielić mi jakieś wskazówki?

[ Dodano: 2014-09-14, 05:27 ]
Dodam, że auto na maksa osiąga 195 km/h spalanie w mieście to ok 13 l/100 km. Tak ma być?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak ruszam to brak dynamiki, rusza jak popychany muł, na prostej troszkę lepiej pod lekką górkę gorzej. Nie ma reguły czy zimny czy ciepły, tyle, że jak zimny to bardziej zawyje.
W czasie jazdy czy przy ruszaniu, raz jest dynamiczny a raz klapa.
Często jest tak, że gdy ruszam spod domu gdzie mam lekki pochył, to silnik wchodzi na obroty i wyje a samochód przyśpiesza z męką i byle jak, a czasami nie przyśpiesza i nie wchodzi na obroty. Jak ruszę i przyśpieszam i jadę, to 3 bieg jest krótki, wacha się w granicach 200-300 obr/minutę.
Zauważyłem, że jak dodaję powoli gazu, to przyśpiesza trochę lepiej, gdy wcisnę gwałtownie to zawyje obroty wzrosną i ledwo co przyśpiesza i nie zawsze przy gwałtownym wciśnięciu gazu zrzuci na niższy bieg.

Gdy go kupiłem to miałem wrażenie, że od początku coś nie tak jest , gdy mowa o 150 KM i dieslu (diesel ma większy moment obrotowy niż benzyna, a poprzednio jeździłem 150 km benzyną mercedesa 2,3).
Węszyłem ile się da i wyszło, że pompa kaput, więc poszła pompa na regenerację, wtryskiwacze 6 szt na regenerację, nowy boscha oryginalny przepływomierz, wałki rozrządu i cały rozrząd ok - kazałem specjalnie to sprawdzić. Olej w skrzyni biegów taki jaki powinien być. Remont robiony w autoryzowanym punkcie bosch serwis. Auto testowane pod komputerem w czasie jazdy, czyli pompa ok, powietrze ok, turbina ok, wszystko było robione z pracownikiem bosch serwis, gdy ja prowadziłem samochód.

Teraz dałem na wymianę skrzyni biegów i wmontowano mi skrzynię od 155 km i stoi na warsztacie, gdyż przyśpieszał dynamiczniej, ale nie zrywał piasku i szarpał przy zmianie biegów. Wmontowana skrzynia biegów w awarię nie wchodzi. Jednak czy tak można i czy to ma sens?? Wmontowywać skrzynię od silnika innej mocy??

Kurde zawiedziony jestem samochodem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolego ten bosch serwis to Kołobrzeg, ale pompę wysyłali gdzieś w Twoje okolice a wtryskiwaczy gdzieś indziej. W pompie wymieniali nawet obudowę na nową, gdyż poprzednia obudowa miała jakieś kanały zapchane. Generalnie odczucia jakiegoś nie miałem, więc pojechałem tam gdzie problem zdjagnozowali i po sprawdzeniu na komputerze dostałem informację, że problem pompy rozwiązany. Pompa przed naprawą podawała większą dawkę paliwa jednak patrząc na komputer auto więcej pali paliwa bo z kompa średnia to 14 litrów na mieście ale ze sprawdzenia po tankowania wiem, że to ok 12,5 l. Szkoda, że wcześniej nie sprawdziłem. W każdym razie za pełen bak od rezerwy po mieście robię 400 km.

[ Dodano: 2014-09-15, 18:17 ]
Dzisiaj kazałem wrzucić poprzednią skrzynię biegów. Jest to skrzynia DEQ.
Jak sprawdzić jaka skrzynia biegów powinna być w moim audi?

Dodam, że skrzynię mam właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...