Jump to content
IGNORED

skrzynia automatyczna przy zmianie biegu się ślizga

kostekdg
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich
mam problem ze skrzynią automatyczną (DFK) w moim Audi A4 b5

mianowicie rano i jak auto nie jest zagrzane (a raczej chyba skrzynia) to wszystko jest OK ładnie zmienia biegi nawet jak dociśniesz gazu lecz po przejechaniu paru kilometrów przy zmianie z 3 na 4 bieg skrzynia tak jak by się ślizgała wygląda to tak jak w manualu sprzęgło się ślizga ale jak spokojnie i delikatnie wciskam gaz to jest wszytko dobrze dopiero przy 3 tysiącach obrotów tak zaczyna dziwnie zmieniać czasem jest tak jak by wogóle nie chciał zmienić odejmę gazu i zmienia na 4 bieg (dodam że to ślizganie nie jest za każdym razem czasem szybko przyśpieszam i idzie bez problemu)

w lipcu miałem wymieniane sprzęgło bo auto przy zatrzymywaniu gasło, skrzynia zaduszała silnik i wymieniony olej i filtr od zrobienia przejechałem ponad 10 tysiecy km i było wszystko OK aż do teraz
ma ktoś może pomysł co to może być

Ponoć to wina sterownika gdzies sie zacina i dlatego tak sie dzieje, czy jest to możliwe ? Edited by kostekdg

tak jest to mozliwe, ze to wina sterownika czyli po polsku i inzyniersku plyty elektro-hydraulicznej.

pierwsze co robisz aby nabrac pewnosci to upuszczasz troszeczke oleju i sprawdzasz czy nie smierdzi spalenizna.

jezeli nie, mozesz dzialac ze sterownikiem, jezeli czujesz typowy zapach wedzonki to pozamiatane, czyli skrzynia wychodzi z auta do naprawy.

z objawow ktore podajesz to 4 do 1 ze to starownik.

Facet gdzie robiłem skrzynie tez mówi ze wychodzi na to ze to sterownik bo tam tarczki wałek i konwenter było wymieniane a to było nie całe 4 miesiące temu a autem tez nie robie jakis wielkich przebiegów