Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia automatyczna przy zmianie biegu się ślizga


kostekdg

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich
mam problem ze skrzynią automatyczną (DFK) w moim Audi A4 b5

mianowicie rano i jak auto nie jest zagrzane (a raczej chyba skrzynia) to wszystko jest OK ładnie zmienia biegi nawet jak dociśniesz gazu lecz po przejechaniu paru kilometrów przy zmianie z 3 na 4 bieg skrzynia tak jak by się ślizgała wygląda to tak jak w manualu sprzęgło się ślizga ale jak spokojnie i delikatnie wciskam gaz to jest wszytko dobrze dopiero przy 3 tysiącach obrotów tak zaczyna dziwnie zmieniać czasem jest tak jak by wogóle nie chciał zmienić odejmę gazu i zmienia na 4 bieg (dodam że to ślizganie nie jest za każdym razem czasem szybko przyśpieszam i idzie bez problemu)

w lipcu miałem wymieniane sprzęgło bo auto przy zatrzymywaniu gasło, skrzynia zaduszała silnik i wymieniony olej i filtr od zrobienia przejechałem ponad 10 tysiecy km i było wszystko OK aż do teraz
ma ktoś może pomysł co to może być


Ponoć to wina sterownika gdzies sie zacina i dlatego tak sie dzieje, czy jest to możliwe ? Edytowane przez kostekdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest to mozliwe, ze to wina sterownika czyli po polsku i inzyniersku plyty elektro-hydraulicznej.

pierwsze co robisz aby nabrac pewnosci to upuszczasz troszeczke oleju i sprawdzasz czy nie smierdzi spalenizna.

jezeli nie, mozesz dzialac ze sterownikiem, jezeli czujesz typowy zapach wedzonki to pozamiatane, czyli skrzynia wychodzi z auta do naprawy.

z objawow ktore podajesz to 4 do 1 ze to starownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet gdzie robiłem skrzynie tez mówi ze wychodzi na to ze to sterownik bo tam tarczki wałek i konwenter było wymieniane a to było nie całe 4 miesiące temu a autem tez nie robie jakis wielkich przebiegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...