Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wystrzelone poduszki w a4, czy wymienic?


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis sprowadzilem z niemiec puknieta A4, auto jest tak pukniete ze paska zlamana, zderzak powyginany i ledna lampa zbita, nic pozatym nie jest przesuniete ani nic ale poduszka kierowcy i pasazera jest wytrzelona, i teraz zastanawiam sie czy zalozyc zaslepki poduszek czy zalozyc poduszki??

Wlasnie teraz niewiem jak to jest bo poduszka kierowcy to pikus, ale bardziej mi chodzi o poduszke pasazera a mianowicie bardziej o ta zaslepke na poduszke, czy da sie taka kupic czy trzeba cala deske wymienic i wogole co jeszcze trzeba zrobic przed zalozeniem nowej poduchy?? Zeby nie bylo tak ze zaloze poduchy podlacze aku i one wystrzela....

Bede wdzieczny za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bierzesz pod uwagę wstawianie zaślepek zamiast poduszek powietrznych to ja nie mam żadnych pytań :wallbash:

Skoro stać się na samochód jakikolwiek to liczyć się trzeba również z tym żeby użytkować ten samochód zgodnie z zasadami do jakich on został przeznaczony wiec skoro miał poduszki to nalezy je wymienić.... a jak uważasz ze lepiej wstawić zaślepki to stajesz sie zagrożeniem może nie tyle dla siebie co dla pasażera na którym chcesz zaoszczędzić.

W modelu B5 zaślepka poduszki występowała jako część zamienna pod numerem podstawowym 8D1 880 217

Poza tym najprawdopodobniej po założeniu nowej poduszki pasażera zaślepkę da się odzyskać ..... choć nie jestem tego powien na 100% zalecałbym zakup nowej zaślepki. Ponadto pamiętaj o sprawdzeniu i wymianie napinaczy pasów bezpieczeństwa które też ucierpiały w wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki.. czyli zakladamy poduchy..... :)

a jak juz zaloze nowe poduchy, napinacze pasow tzn pasy to cos jeszcze musze zmienic albo na cos zwrucic uwage??

I na co zwracac uwage przy zakupie poduchy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić poduchy i pasy dokładnie od tego modelu (chodzi głównie o wersję -> B5, rodzaj kierownicy itp)

Zakładaj przy wyłaczonym zapłonie a najlepiej przy odłączonym aku.

Później musisz skasować crash data w sterowniku airbag-ów -> trzeba podjechać do zakładu który sie zajmuje takimi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić poduchy i pasy dokładnie od tego modelu (chodzi głównie o wersję -> B5, rodzaj kierownicy itp)

Zakładaj przy wyłaczonym zapłonie a najlepiej przy odłączonym aku.

Później musisz skasować crash data w sterowniku airbag-ów -> trzeba podjechać do zakładu który sie zajmuje takimi rzeczami.

aha ale poduszka mi nie wywali jak ja zaloze i potem podlacze aku i odpale auto bez tego kasowania CRASH ...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprawną instalację poduszek i kupisz poduszki takie jak powinno byc to nic ci nie wywali, poza tym dopóki nie skasujesz crash-a to sterownik i tak będzie widział brak poduchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa to gitara... :>

a wlasnie a te czujniki czy sensory co sa zprzodu auta co odpowiadaja za otworzenie sie poduchy przy dzwonie tez wymienic czy z nimi nic sie nie robi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpalenie poduszki powietrznej odpowiada czujnik bezwładnościowy który jest integralną częścią steronika airbagu znajdującego. Tak więc jeżeli skasujesz crash datę w sterowniku i masz poprawnie wymienione poduszki i pasy to nic innego nie należy wymieniać i wszystko powinno działać bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,wczytalem sie bo podobna sytuacje mam i pytanko o jakie pasy chodzi ?? pasy bezpieczeństwa ? i czy jest zagrozenie ze po wystrzeleniu i zalozeniu nowych poduszek jest jakies ryzyko ze pojdzie jakies zwarcie i wystrzela podczas jazdy bo jednak taki strach jest .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...