Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-tronic Gearbox malfunction


Art_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Panowie mam pytanie do znawców tematu s-tronica.
Ostatnio w mojej A5 wyskoczył na fisie taki komunikat "Gearbox malfunction", co prawda był dopisek, że mogę kontynuować jazdę, ale skrzynia przełączy sie w tryb awaryjny. Po chwili komunikat zgasł, w krótkim czasie wpadł jeszcze kilka razy - za każdym razem tylko na sekundę. Zjechałem na stację, zgasiłem auto, odczekałem kilka minut, powrót na autostradę i przez kolejne 500 km nic się nie działo.
Teraz przy jeździe miejskiej zapala się "regularnie"
Byłem dziś w serwisie, zdiagnozowali i powiedzieli, że faktycznie wyskoczył bład, skasowali, nie widzą problemu...
Dojechałem do pracy, kilka rundek po mieście w sprawach firmowych i błąd wrócił. Dzwonię do serwisu, dostaję informację, że prawdobodobnie uwalony jest czujnik temperatury oleju w skrzyni (Olej w skrzyni był wymieniany zgodnie z zaleceniami co 60k, obecnie na blacie jest 134k, także dopiero co wymieniany).

Pytanie z perspektywy portfela:

Czy można wymienić sam czujnik, czy jest on z całą mechatroniką?
Jakich kosztów się spodziewać poza ASO?
Jaka może być inna przyczyna takiego komunikatu?


Szukałem podobnych wątków na forum, ale żadnej odpowiedzi nie znalazłem poza tym, że ktoś już miał i zrobili mu to w ASO po znajomości za kilka groszy.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, bo sprawa nie daje mi spokoju, a w serwis umówił mnie dopiero na środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd odczytał diagnosta, ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tej temperatury sprzęgła?
Dodam, że po ponownym uruchomieniu silnika, błąd nie wyskakuje, czyli nie ma możliwości, żeby faktycznie temperatura była zbyt wysoka, bo przecież sprzęgło siedzi w oleju i w ciągu minuty nie ostygnie do odpowiedniej temperatury. Wg mnie wskazuje to faktycznie na uwalony czujnik, teraz pytanie do Was, czy osobno jest czujnik, który jest połączony i odczytuje go mechatronika w skrzyni, czy jest to wszystko razem zespolone i nie ma możliwości wymiany samego czujnika?

02 - Elektronika skrzyni biegów

EV_TCMDL501_A02

1 Rozpoznano usterkę

Numer części VW / Audi 8K1927156A

Wersja oprogramowania 0002

Numer katalogowy sprzętu 0B5927156E

Wersja sprzętu H03

ASAM / ODX oznaczenie pliku EV_TCMDL501

ASAM / ODX wersja pliku A02044

Kod 00 00 01

Numer części zestawu parametrów NULL

Wersja zestawu parametrów NULL

Skrócone oznaczenie systemu J217

Kod wyposażenia samochodu 00 00 00 00 00 00 00 00

Status pamięci programu programmable Program available

Można zaprogramować Można zaprogramować

Struktura programu Program dostępny

Można sparametryzować [VO] NULL

Zgodność danych [VO] NULL

Usterka przy ostatnim pobieraniu zestawu danych [VO] NULL

Zestaw danych, modyfikacja [VO] NULL

Oznaczenie systemu 0B5 30 TDIRdW

Numer nadwozia WAUZZZ8T0AA057047

FAZIT - identyfikacja TFK-03010.01.1009010234

Numer seryjny NULL

Kod literowy silnika NULL

Numer symptomu: $001F68 (8040)

Kod SAE: P17D800

Tekst: Ograniczenie momentu obrotowego z powodu temperatury sprzęgła

Status: Żadna lampka ostrzegawcza nie świeci

Status: Sprawdzono w aktualnym cyklu pracy

Status: Pojawiła się usterka po skasowaniu pamięci usterek

Status: Sprawdzono po skasowaniu pamięci usterek

Status: Potwierdzono

Status: Nie ropoznano usterki w aktualnym lub w ostatnim cyklu jazdy

Status: Usterka nie pojawiła się w aktualnym cyklu pracy

Status: Pasywne / sporadyczne

Warunki otoczenia:

Priorytet 6

Licznik częstotliwości wystąpienia usterki 46

Licznik cykli wyuczania 39

Przebieg samochodu 132450 km

Rok 2014

Miesiąc 11

Dzień 6

Godziny 11

Minuty 53

Sekundy 25

Prędkość obrotowa silnika 1107 /min

Wejściowa prędkość obrotowa skrzyni biegów 1107 /min

Wyjściowa prędkość obrotowa skrzyni biegów 124 /min

Moment obrotowy silnika 68 Nm

Temperatura oleju przekładniowego 65 °C

Położenie pedału przyspieszenia 18.0 %

Status sprzęgła [VO] Kupplung 2 kann Moment übertragen


Prośba do Administratora o przeniesienie tematu do głównego forum.. Tutaj nikt nie zagląda, więc i pomoc żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd odczytał diagnosta, ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tej temperatury sprzęgła?

Dodam, że po ponownym uruchomieniu silnika, błąd nie wyskakuje, czyli nie ma możliwości, żeby faktycznie temperatura była zbyt wysoka, bo przecież sprzęgło siedzi w oleju i w ciągu minuty nie ostygnie do odpowiedniej temperatury. Wg mnie wskazuje to faktycznie na uwalony czujnik, teraz pytanie do Was, czy osobno jest czujnik, który jest połączony i odczytuje go mechatronika w skrzyni, czy jest to wszystko razem zespolone i nie ma możliwości wymiany samego czujnika?

02 - Elektronika skrzyni biegów

EV_TCMDL501_A02

1 Rozpoznano usterkę

Numer części VW / Audi 8K1927156A

Wersja oprogramowania 0002

Numer katalogowy sprzętu 0B5927156E

Wersja sprzętu H03

ASAM / ODX oznaczenie pliku EV_TCMDL501

ASAM / ODX wersja pliku A02044

Kod 00 00 01

Numer części zestawu parametrów NULL

Wersja zestawu parametrów NULL

Skrócone oznaczenie systemu J217

Kod wyposażenia samochodu 00 00 00 00 00 00 00 00

Status pamięci programu programmable Program available

Można zaprogramować Można zaprogramować

Struktura programu Program dostępny

Można sparametryzować [VO] NULL

Zgodność danych [VO] NULL

Usterka przy ostatnim pobieraniu zestawu danych [VO] NULL

Zestaw danych, modyfikacja [VO] NULL

Oznaczenie systemu 0B5 30 TDIRdW

Numer nadwozia WAUZZZ8T0AA057047

FAZIT - identyfikacja TFK-03010.01.1009010234

Numer seryjny NULL

Kod literowy silnika NULL

Numer symptomu: $001F68 (8040)

Kod SAE: P17D800

Tekst: Ograniczenie momentu obrotowego z powodu temperatury sprzęgła

Status: Żadna lampka ostrzegawcza nie świeci

Status: Sprawdzono w aktualnym cyklu pracy

Status: Pojawiła się usterka po skasowaniu pamięci usterek

Status: Sprawdzono po skasowaniu pamięci usterek

Status: Potwierdzono

Status: Nie ropoznano usterki w aktualnym lub w ostatnim cyklu jazdy

Status: Usterka nie pojawiła się w aktualnym cyklu pracy

Status: Pasywne / sporadyczne

Warunki otoczenia:

Priorytet 6

Licznik częstotliwości wystąpienia usterki 46

Licznik cykli wyuczania 39

Przebieg samochodu 132450 km

Rok 2014

Miesiąc 11

Dzień 6

Godziny 11

Minuty 53

Sekundy 25

Prędkość obrotowa silnika 1107 /min

Wejściowa prędkość obrotowa skrzyni biegów 1107 /min

Wyjściowa prędkość obrotowa skrzyni biegów 124 /min

Moment obrotowy silnika 68 Nm

Temperatura oleju przekładniowego 65 °C

Położenie pedału przyspieszenia 18.0 %

Status sprzęgła [VO] Kupplung 2 kann Moment übertragen

Prośba do Administratora o przeniesienie tematu do głównego forum.. Tutaj nikt nie zagląda, więc i pomoc żadna.

kolego, czy już usunąłeś usterkę? dzisiaj dostałem ten sam komunikat po mocnym depnięciu na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd odczytał diagnosta, ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tej temperatury sprzęgła?

Dodam, że po ponownym uruchomieniu silnika, błąd nie wyskakuje, czyli nie ma możliwości, żeby faktycznie temperatura była zbyt wysoka, bo przecież sprzęgło siedzi w oleju i w ciągu minuty nie ostygnie do odpowiedniej temperatury. Wg mnie wskazuje to faktycznie na uwalony czujnik, teraz pytanie do Was, czy osobno jest czujnik, który jest połączony i odczytuje go mechatronika w skrzyni, czy jest to wszystko razem zespolone i nie ma możliwości wymiany samego czujnika?

02 - Elektronika skrzyni biegów

EV_TCMDL501_A02

1 Rozpoznano usterkę

Numer części VW / Audi 8K1927156A

Wersja oprogramowania 0002

Numer katalogowy sprzętu 0B5927156E

Wersja sprzętu H03

ASAM / ODX oznaczenie pliku EV_TCMDL501

ASAM / ODX wersja pliku A02044

Kod 00 00 01

Numer części zestawu parametrów NULL

Wersja zestawu parametrów NULL

Skrócone oznaczenie systemu J217

Kod wyposażenia samochodu 00 00 00 00 00 00 00 00

Status pamięci programu programmable Program available

Można zaprogramować Można zaprogramować

Struktura programu Program dostępny

Można sparametryzować [VO] NULL

Zgodność danych [VO] NULL

Usterka przy ostatnim pobieraniu zestawu danych [VO] NULL

Zestaw danych, modyfikacja [VO] NULL

Oznaczenie systemu 0B5 30 TDIRdW

Numer nadwozia WAUZZZ8T0AA057047

FAZIT - identyfikacja TFK-03010.01.1009010234

Numer seryjny NULL

Kod literowy silnika NULL

Numer symptomu: $001F68 (8040)

Kod SAE: P17D800

Tekst: Ograniczenie momentu obrotowego z powodu temperatury sprzęgła

Status: Żadna lampka ostrzegawcza nie świeci

Status: Sprawdzono w aktualnym cyklu pracy

Status: Pojawiła się usterka po skasowaniu pamięci usterek

Status: Sprawdzono po skasowaniu pamięci usterek

Status: Potwierdzono

Status: Nie ropoznano usterki w aktualnym lub w ostatnim cyklu jazdy

Status: Usterka nie pojawiła się w aktualnym cyklu pracy

Status: Pasywne / sporadyczne

Warunki otoczenia:

Priorytet 6

Licznik częstotliwości wystąpienia usterki 46

Licznik cykli wyuczania 39

Przebieg samochodu 132450 km

Rok 2014

Miesiąc 11

Dzień 6

Godziny 11

Minuty 53

Sekundy 25

Prędkość obrotowa silnika 1107 /min

Wejściowa prędkość obrotowa skrzyni biegów 1107 /min

Wyjściowa prędkość obrotowa skrzyni biegów 124 /min

Moment obrotowy silnika 68 Nm

Temperatura oleju przekładniowego 65 °C

Położenie pedału przyspieszenia 18.0 %

Status sprzęgła [VO] Kupplung 2 kann Moment übertragen

Prośba do Administratora o przeniesienie tematu do głównego forum.. Tutaj nikt nie zagląda, więc i pomoc żadna.

kolego, czy już usunąłeś usterkę? dzisiaj dostałem ten sam komunikat po mocnym depnięciu na autostradzie.

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale nie śledzę tego forum, bo sam nie otrzymałem żadnej odpowiedzi...

Sprawa wygląda tak:

Oddałem auto do firmy pod Gdynią, niby mega specjaliści, podobno robili juz taki przypadek.

Zaczęli od sprawdzania sterownika skrzyni pod kątem zimnych lutów itp...

Doszli do wniosku, że tam jest wszystko ok i trzeba rozbierać skrzynię. Oczywiście zgodziłem się na to, bo co mi pozostało.

Po rozebraniu diagnoza padła na popalone tarczki sprzęgła, wymienili cały kosz sprzęgłowy wraz z tarczkami do tego jakiś elektro zawór.

Oczywiście nowy olej i filtry, pomimo że 3tyś km temu było to wymieniane.

Do zapłaty 7tyś

Odebrałem, nie przejechałem nawet 20km i bład wrócił, byłem jeszcze dzień później na poprawkch, tłumaczyli się tym, że mógł być błąd gdzieś zapisany, skasowali błąd i oddali auto.

Niestety błąd nadal występował, warsztat nie odbierał telefonu, bez zastanowienia oddałem sprawę do prawnika, finał będzie w sądzie...

W przyszłą środę jestem umówiony do Benepolu w Sopocie (ASO) i już szkoda mi nerwów, bo co prawda błąd wskakuje tylko jak skrzynia mocno się nagrzeje, ale strach robić jakąś trasę, skoro potrafi wywalić na mieście.

Nie czekaj jedź od razu do warsztatu, bo popalone tarczki to był właśnie skutek a nie przyczyna.

Nie chcę prorokować, ale obstawiam mechatronikę, także ok 10 jeszcze będę musiał dołożyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

u mnie świeżo wymieniony olej i filtry w skrzyni, ponoć czyściutko, ale błąd pojawił się ponownie. Obawiam się również mechatroniki. Daj znać, jak będą jakieś newsy.

powiedz jeszcze, czy masz jakieś fizyczne objawy w jeździe? czyli jakieś szarpania etc. co ile i jak pojawia ci się komunikat?

czy ten czujnik jest zespolony z mechatroniką?

Edytowane przez adriand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

u mnie świeżo wymieniony olej i filtry w skrzyni, ponoć czyściutko, ale błąd pojawił się ponownie. Obawiam się również mechatroniki. Daj znać, jak będą jakieś newsy.

powiedz jeszcze, czy masz jakieś fizyczne objawy w jeździe? czyli jakieś szarpania etc. co ile i jak pojawia ci się komunikat?

czy ten czujnik jest zespolony z mechatroniką?

Jeśli chodzi o objawy to ciężko mi powiedzieć, bo auto mam krótko i w sumie od początku w mniejszym lub wiekszym stopniu to mogło występować.

Poza kounikatem i chwilowym przełączeniem w tryb awaryjny- ograniczenie momentu.

Zauważyłem jedna zasadę przy rozgrzanej skrzyni, jak zmieniam z D na N to czuje, że ciężko to przeskakuje - czuć takie puknięcie. Poza tym redukcja z 3 na 2 też czasem szarpnie.

Po zmianie kosza sprzęgłowego i tarczek pojawia sie znacznie rzadziej, ale obstawiam, że to wina mrozów- jeżdże tylko po miescie i nie osiągam pewnie takiej temparatury jak przy dodatniej temperaturze powietrza.

ostatnio zrobiło się trochę cieplej i już błąd wskakuje po ok 20km,

Dziś po osiągnięciu 90stopni stwierdziłem, że co ma być to będzie wrzuciłem na S i ogień to zapaliło się po 5km.

Prawdopodobnie ten czujnik będzie w mechatronice, pytanie czy to czujnik, czy faktycznie olej przegrzewa się z innego powodu i czujnik dobrze pokazuję zbyt wysoką temperature...

Najgorsze jest to, że nikt nie potrafi tego zdiagnozować, każdy tylko prorokuje mechatronike, ale dlaczego?

Może być, że wymienimy mechatronikę, a błąd będzie nadal bo to inna przyczyna.

Gdybyś do tego czasu coś zrobił daj proszę znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę we wtorek rano do ASO Auto Special w Krakowie na diagnozę, przez telefon powiedziano mi jedynie, że najczęstsza usterka w takim przypadku to czujnik temperatury oleju i tyle. Zobaczymy we wtorek.Ja auto kupiłem trochę ponad 2 tygodnie temu w ASO BMW (gość zostawił w rozliczeniu). Oczywiście przy jeździe próbnej nic nie wyszło (za krótko jeździłem), ale w drodze powrotnej pojawił się pierwszy błąd (o czym telefonicznie powiadomiłem sprzedawcę). Póki nie minie miesiąc muszę zdiagnozować usterkę i będę chciał zwrócić auto albo żądał pokrycia kosztó naprawy jeśli wyjdzie gruba sprawa.

W najgorszym wypadku we wtorek z prawnikiem spłodzę odpowiednie pismo wraz z załącznikiem i opinią diagnosty, a później w razie złej woli- sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę we wtorek rano do ASO Auto Special w Krakowie na diagnozę, przez telefon powiedziano mi jedynie, że najczęstsza usterka w takim przypadku to czujnik temperatury oleju i tyle. Zobaczymy we wtorek.Ja auto kupiłem trochę ponad 2 tygodnie temu w ASO BMW (gość zostawił w rozliczeniu). Oczywiście przy jeździe próbnej nic nie wyszło (za krótko jeździłem), ale w drodze powrotnej pojawił się pierwszy błąd (o czym telefonicznie powiadomiłem sprzedawcę). Póki nie minie miesiąc muszę zdiagnozować usterkę i będę chciał zwrócić auto albo żądał pokrycia kosztó naprawy jeśli wyjdzie gruba sprawa.

W najgorszym wypadku we wtorek z prawnikiem spłodzę odpowiednie pismo wraz z załącznikiem i opinią diagnosty, a później w razie złej woli- sąd.

To mam gorącą prośbę do Ciebie- poproś, aby przesłali Ci diagnozę na e-mail, i wrzuć tutaj, ja swoją w środę również wrzucę, zakładam że ta sama usterka jest u nas i możemy sobie pomóc...Gdybyś cokolwiek ustalił pisz, ja będę robił tak samo. BTW - u Ciebie również A5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a5 sportback 2.0 tfsi, produkcja 2010/2011. przebieg 94 000 km.

Zobaczymy co wyjdzie.

jestem już po diagnozie, trafił mnie najmniejszy możliwy wymiar kary- niemniej jednak u ciebie prorokuję dokładnie to samo.

uszkodzony legendarny czujnik temperatury sprzęgieł, jest to element mechatroniki, ale wymieniają sam czujnik- jest zestaw naprawczy. lepiej to zrobić, bo sterowniki nie wiedzą w jakiej temperaturze aktualnie pracują sprzęgła.

koszt: diagnoza + części + robocizna ~2 800 brutto, także grosze w porównaniu z całą mechatroniką; ja o swoje będę walczył ze sprzedającym, gdyż to ewidentna wada ukryta, o której mnie nie powiadomił, a wyszła już po 30min po wyjściu z salonu.

Edytowane przez adriand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a5 sportback 2.0 tfsi, produkcja 2010/2011. przebieg 94 000 km.

Zobaczymy co wyjdzie.

jestem już po diagnozie, trafił mnie najmniejszy możliwy wymiar kary- niemniej jednak u ciebie prorokuję dokładnie to samo.

uszkodzony legendarny czujnik temperatury sprzęgieł, jest to element mechatroniki, ale wymieniają sam czujnik- jest zestaw naprawczy. lepiej to zrobić, bo sterowniki nie wiedzą w jakiej temperaturze aktualnie pracują sprzęgła.

koszt: diagnoza + części + robocizna ~2 800 brutto, także grosze w porównaniu z całą mechatroniką; ja o swoje będę walczył ze sprzedającym, gdyż to ewidentna wada ukryta, o której mnie nie powiadomił, a wyszła już po 30min po wyjściu z salonu.

Zajeeebiście;)

Masz kod tej części, albo jakąś ściągawkę, którą mógłbym się posłużyć w ASO dla podpowiedzi?

No to patrz gnoja, wymienił mi cały kosz sprzegłowy z tarczkami za 7k poza ASO, niestety chytry traci dwa razy...

Dzięki za info, ja jestem umówiony jutro na 13

a5 sportback 2.0 tfsi, produkcja 2010/2011. przebieg 94 000 km.

Zobaczymy co wyjdzie.

jestem już po diagnozie, trafił mnie najmniejszy możliwy wymiar kary- niemniej jednak u ciebie prorokuję dokładnie to samo.

uszkodzony legendarny czujnik temperatury sprzęgieł, jest to element mechatroniki, ale wymieniają sam czujnik- jest zestaw naprawczy. lepiej to zrobić, bo sterowniki nie wiedzą w jakiej temperaturze aktualnie pracują sprzęgła.

koszt: diagnoza + części + robocizna ~2 800 brutto, także grosze w porównaniu z całą mechatroniką; ja o swoje będę walczył ze sprzedającym, gdyż to ewidentna wada ukryta, o której mnie nie powiadomił, a wyszła już po 30min po wyjściu z salonu.

Zajeeebiście;)

Masz kod tej części, albo jakąś ściągawkę, którą mógłbym się posłużyć w ASO dla podpowiedzi?

No to patrz gnoja, wymienił mi cały kosz sprzegłowy z tarczkami za 7k poza ASO, niestety chytry traci dwa razy...

Dzięki za info, ja jestem umówiony jutro na 13

Masz może kod błędu jaki u Ciebie występował?

Rozmawiałem już z serwisem i powiedzieli mi, że faktycznie może być czujnik i wtedy naprawa ok 2k netto ale musi wystąpić konkretny numer błędu.

Jeśli dałbyś radę załatwić swój numer błędu to już wiedziałbym wszytsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez_tytu_u.png[/url]

i jak, wiesz już coś?

Witaj,

Tak mi na ten sam błąd wymieniają dziś jakąś płytkę drukowaną.

Koszt naprawy z nowym olejem ATF, filtrem to 3k brutto

To ciekawe, że mamy ten sam błąd i inne naprawy.

Właśnie do mnie dzwonili, że zrobili jazdę próbna ponad 12km i nic nie wskoczyło.

Za godzinę odbiorę przejadę się kawałek i napisze Ci czy wszystko ok.

Ty już swojego zrobiłeś?

Bez_tytu_u.png[/url]

i jak, wiesz już coś?

Witaj,

Tak mi na ten sam błąd wymieniają dziś jakąś płytkę drukowaną.

Koszt naprawy z nowym olejem ATF, filtrem to 3k brutto

To ciekawe, że mamy ten sam błąd i inne naprawy.

Właśnie do mnie dzwonili, że zrobili jazdę próbna ponad 12km i nic nie wskoczyło.

Za godzinę odbiorę przejadę się kawałek i napisze Ci czy wszystko ok.

Ty już swojego zrobiłeś?

Odebrałem auto, zrobiłem ok 60km w cyklu mieszanym w trybie S piłując ile się dało.

Błąd się nie zapalił. Zapłaciłem 3022zł brutto wraz ze zmianą oleju ATF i filtrem.

Numer na fakturze zerstawu naprawczego to:0B5398009D

Gratis umycie i wyczyszczenie wnętrza;)

Polecam BENEPOL SOPOT!

Mam tylko nadzieję, że zarówno u Ciebie jak i u mnie zastosowali dokładnie to samo i faktycznie to było przyczyną.

Dobrze byłoby zapomnieć raz na zawsze o tej usterce;)

Gdybyś potrzebował pomocy w sprawie naprawy pisz, chętnie odpowiem na każde pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oddałem auto do ASO, w którym kupiłem, polubownie- naprawa wyjdzie mnie 1350zl brutto (podział kosztów) z odebraniem i odstawieniem auta pod dom na lawecie.

zastosują dokladnie ten zestaw naprawczy, o którym mówisz, do tego jakieś przewody, tuleje, uszczelki i śruby na wymianę.

cieszę się, że nie wyszło nic gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oddałem auto do ASO, w którym kupiłem, polubownie- naprawa wyjdzie mnie 1350zl brutto (podział kosztów) z odebraniem i odstawieniem auta pod dom na lawecie.

zastosują dokladnie ten zestaw naprawczy, o którym mówisz, do tego jakieś przewody, tuleje, uszczelki i śruby na wymianę.

cieszę się, że nie wyszło nic gorszego.

No i extra!

Te uszczeki, śruby to do wymiany oleju, bo należy zmienić olej przy okazji.

Będziesz zadowolony, bo ja jestem;)

zapraszam na a5klub.pl - tam więcej w temacie naszych aut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem ten sam problem, co koledzy powyżej. Na początku dzowniłem do "znawców" od skrzyn biegów. Oczywiście wszedzie ta sama spiewka, koszt naprawy od 6 tys netto do 8 tys netto. Już byłem umowiony na robote, ale cos mnie tknelo i pojechałem do ASO na zdiagnozowanie błedu. Okazało się, że to ten sam przypadek co u kolegów. Koszt naprawy z wymiana oleju ok 3000 zł brutto. Także polecam wszystkim najpierw wizytę w ASO na zdiagnozowanie błedu, a dopiero ewentualnie potem walke ze "szpecami".

audi a5 3.0d, 2011r. S tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...