Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Haczenie przy zmianie biegu


wojtek.lenny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jak zmieniam bieg, to czasami tak jakby lekko coś "haczyło" lewarek. Bieg zmieniają się parwidłowo, lewarek chodzi precyzynie, przynajmniej tak mi się wydaje.

Tylko ten lekkie haczenie. Nie wiem czy sprzęgło nie dociskam prawidłowo? Czy się tym w ogóle przejmować?

Auto mam od kilku dni więc nie wiem czy to jest "normalne" czy wskazuje na jakąś patologię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czujesz bardziej opór przy wrzucaniu, wbijaniu biegu, czy bardziej na samym poczatku ścieżki? Z tego co już czytałem to opory przy wrzucaniu biegów mogą byc spowodowane zużytymi tulejkami, olej moze już nie wyrabiać, synchronizatory mogą się poddawać. Ciężko stwierdzić. Biegi ogólnie chodza z lekkimi oporami i to normalne dla audi.

Jak masz znajomego kto jeździ audi to daj mu się przejechać, może on stwierdzi czy to urojenia czy już coś gorszego :wink:

Ja z kolei trochę narzekam na precyzję przekładni. Skrzynia jest ogólnie ok, ale przy dynamicznej zmianie biegów, zazwyczaj z 2 na 3 bieg często mi utknie w okolicy "luzu". Wiem że przy tej zmianie jest "zakręt" a nie prosta droga, ale zastanawiam się czy można to jakoś ulepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pojeździłem i już wiem nieco więcej.

Otóż to haczenie czuję jak lewarek ciągnę bardziej do siebie (do lewej strony), jak staram się zmienić bieg tak aby lewarek pchać od siebie (do prawej strony), albo idealnie środkiem prowadzić to wtedy idzie gładko.

Dlatego też czasami to czułem wcześniej, a czasami nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to co napisałes nadal pozostawia w swerze podejrzanych:

-synchronizatory

-tulejki

-po prostu olej w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...