Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7 2.0 TDI BPW] Regenarcja / zmiana turbo + delikatna mapa -> A multitronic?


szymon_2304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Odrazu zaznaczę że przeczytałem chyba wszystko co jest na tym forum związane z "multitronic", ale nadal odpwiedź nie jest jasna, a szukam osób które już coś podobnego zrobiły.

W moim aucie (A4 B7 AVANT, rocznik 2006 2.0TDI BPW) muszę zmienić turbinę, lub zregenerować (rzecz z pozoru prosta, lecz pojawia się jedno "ALE")

Czy radzicie aby turbo z silnika BPW zregenerować i jeździć czy może warto wsadzić coś lepszego? (hybryda?, BRD? )

Dodam ważną rzecz! Samochód posiada skrzynie multitronic (wiem że to jest ograniczeniem), ale czy program na "załóżmy 155/160KM i 350/360NM będzie bezpieczny i rozsądny? W tematach na forum wyczytałem że skrzynie te wytrzymują maks do ok 400NM i to górna granica ich wytrzymałości)

Czy odradzacie całkowice w ingerencję mapy i tylko zregenrować turbo i śmigać na oryginale? (skrzynia jest wporządku i póki co działa doskonale).

W przeciągu kilku dni muszę podjąć decyzję co robić. Wcześniej jeździłem mocniejszymi autami (i mniejszymi), ale nie mam koniecznego "ciśnienia na dodatkowe PS-y", ale zmiana czy też regenracja turbiny konieczna, więc pomyślałem czemu by nie skorzystać przy okazji, a auto i tak i tak idzie na rolki do sprawdzenia:)

Jeśli ktoś się skonforntował z podobną sytuacją bądź ma fachową opinię na ten temat proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi!

Szymon

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wkladanie wiekszej , bo i tak nie wykorzystasz jej potencjalu ...

program mozesz zrobic , ale bardzo delikatny (poprowadzenie momentu) i nie powinno sie nic dziac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Więc pozostaje regeneracja i program. Pogadam z tunerem co do poprowadzenia łagodnego momentu obrotowego.

Auto ma około 220 tys. przejechane a skrzynia nie robiona od nowości aż do dziś! (to aż dziwne jeśli chodzi o multitronic).


Rozmawiałem dziś z tunerem, twierdzi że nie będę odczuwał podniesienia mocy na multitronicu. Generalnie odradzał mi to, "strata pieniędzy".

Na wykresie oczywiście będzie moc, ale jeśli chodzi o odczucia, to prawie żadne, bo multitronic "działa swoim życiem".

Czy ktoś na forum ma podrasowanego multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...