Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące obroty przy wciśniętym sprzęgle.


xxszssj2xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od czterech miesięcy poruszam się Audi A4 B5 1.6 benzyna 1996 rok. Jakoś pięć może sześć tygodnie temu gdy zatrzymałem się samochodem na skrzyżowaniu zaczęły mi skakać obroty silnika. Nie mocno od dwóch kresek poniżej 1 tyś do dwóch kresek nad jedynką. Był to jednorazowy incydent więc nie przywiązywałem do tego zbytniej uwagi. Nie dawno problem zaczął się nagminnie powtarzać. Dziennie te sytuacja zdarza się 1-4 razy, zazwyczaj po kilku minutach jazdy. Gdy mam wrzucony big i wciśnięte sprzęgło obroty falują, gdy jednak wrzucę na luz i puszczę sprzęgło obrotomierz stoi w miejscu.
Chciałbym dodać, że nie wątpliwie podlega wymiana sprzęgła w samochodzie - czy to może mieć jakiś związek?
Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swojej Audi też 1.6. Niestety nie pomogło czyszczenie przepustnicy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie normalnie, nic nie szarpie nic nie dusi, dzisiaj muszę dokładnie to zbadać bo to nie jest moim zdaniem szkodliwe ale strasznie upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko szarpie samochodem. Zauważyłem dzisiaj, że problem z obrotami silniejszy jest przy lekkich przymrozkach. Nie mam pojęcia od czego to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i wydaje mi się że jak narazie się uspokoiło.Tydzień temu wymieniłem sprzęgło: tarcza , docisk i łożysko firmy sachs i jest cisza nie wiem czy miało to coś wspólnego z obrotami , dodam też że tarcza sprzęgła była już w ciężkim stanie tak jak i łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...