Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania kierownicy przy wyzszych prędkościach


fafa61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie , przy większych prędkościach -powyżej 120 km/h zaczynam odczuwać delikatne drgania kierownicy .Był już podobny wątek na forum ale nie mogę go odnaleźć. Czy obstawiać półosie???. Dodam jeszcze ze zawieszenie nie ma żadnych luzów, sprawdzałem na szarpakach. Opony zimowe sa oki , felgi nowe. Wszystko przed zima wyważane przed założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne drgania w poprzednim aucie. Zawieszenie ok, koła wyważone.
Dodatkowo trochę telepało budą. Wtedy diagnoza padła na przeguby wewnętrzne.

Jak odpuszczasz gaz to tez czuć drgania ?

Edytowane przez Pawel_a4b6avf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej czuje jak przyspieszam i w przedziale predkosci powyzej 120 wtedy czuje na kierownicy wibracje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. sprawdziłbym jednak przeguby. U mnie było identycznie.

Sprawdź jak auto się zachowa gdy je podniesiesz na podnośniku i opuścisz. Przejedź się wtedy i sprawdź czy masz nadal wibracje.

Któregoś razu pojechałem moim do mechanika własnie z tymi objawami. Zamiast najpierw się przejechać, to wjechaliśmy na podnośnik. Popatrzył, pozaglądał - nic nie zobaczył..

Zjechaliśmy z podnośnika i pojechaliśmy sprawdzić czy rzeczywiście coś bije. Jak się domyślasz, wibracje ustąpiły, spojrzał na mnie jak na chorego i kazał przyjechać jak naprawde coś zacznie wibrować.

Odjechałem 20km i problem powrócił. Później przyznał mi rację, że podnsząc auto ośki opadają i wtedy problem przez chwilę jest niewyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...