Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrypty dla MMI 3G HDD Basic LOW HIGH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niektóre przydatne operacje na MMI możemy wykonać przy pomocy skryptów uruchamianych z karty SD.
Skrypty uruchamiane są identycznie niezależnie od wersji, wszystkie informacje będą również wyświetlane na ekranie.

  • Pobieramy potrzebne archiwum i rozpakowujemy je na czystą kartę SD sformatowaną jako FAT32, wszystko musi się znaleźć w katalogu głównym karty
  • Uruchamiamy MMI (włożenie kluczyka czy uruchomienie silnika, ważne aby MMI się uruchmiło)
  • Czekamy dla spokoju 3 minuty aby MMI całkowicie się uruchomiło
  • Wkładamy kartę SD do slotu
  • Powinniśmy zobaczyć ekran powitalny
  • Naciskamy dowolny przycisk, np. w pokrętle
  • Czekamy chwilę, gdy skrypt zakończy pracę pojawi nam się stosowny komunikat z informacją jak zresetować MMI
  • Naciskamy dowolny przycisk, np. w pokrętle
  • Czekamy około minuty po czym wyciągamy kartę ze slotu
  • Resetujemy MMI (Setup + Przycisk w pokrętle + Prawy górny obok pokrętła)

Skrypty


Aktywacja ukryte menu:

1. Połącz się z 5F
2. Wprowadzić Adaptacja - 10
3. Kanał 06
4. Zmień wartość z 0 na 1.
5. Zapisz
6. Odśwież MMI (jednocześnie nacisnąć SETUP + podkładka + prawy górny przycisk i zwolnić, gdy ekran jest wyłączony).

Ukryte menu pojawi się po naciśnięciu jednocześnie USTAWIENIA + CAR

 

Wypakować zawartosc bezposrednio na karte SD.

odpalić MMI, poczekać jakies 3 minuty. nastepnie wlozyć karte do slotu , na ekranie pojawisie info, zeby nacisnac dowolny klawisz, po chwili powinno pojawi sie info, ze skrypt zostal wykonany.

zrobić restart MMI i zielone menu powinno sie pojawic :banan:

Na karcie w katalogu backup bedą kopie dwoch plikow przed zmiana - wiec zawsze bedzie mozna je przywrocic.

 



Wersja dla MMI 3G Basic LOW

http://uploaduj.net/D78b34/skrypt-menu-serwisowe-3g-basic-zip/

Wersja dla MMI 3G High / 3G+ (ale tylko dla jednostki w wersji 9411)

http://uploaduj.net/D78b35/skrypt-menu-serwisowe-3g-high-zip/


Własny ekran startowy (splash)
Dzięki temu skryptowi możemy wgrać własny ekran startowy wyświetlany podczas uruchamiania MMI.
Splash to obrazek .PNG w rozdzielczości:

  • dla MMI Basic - 400x240
  • dla MMI High - 800x480

Obrazek należy zapisać pod nazwą startup_generic.png w folderze splashscreens na karcie SD. Przykładowy splash jest już w archiwum. Po zakończeniu działania w folderze backup na karcie znajdziecie domyślne ekrany startowe zapisane z MMI, tak na wszelki wypadek jak by ktoś chciał wrócić do oryginalnego to kopiuje go jako startup_generic.png do folderu splashscreens i uruchamia skrypt jeszcze raz.
Wersja dla MMI 3G Basic LOW

http://uploaduj.net/D78b36/skrypt-ekran-startowy-3g-basic-zip/

Wersja dla MMI 3G High / MMI 3G+

http://uploaduj.net/D78b37/skrypt-ekran-startowy-3g-high-zip/

U mnie ekran startowy wygląda tak:
15x8fpl.jpg




Tutaj (splashscreens) umieściłem oryginalne splashscreen'y z wersji 3G High.

 


 

Opublikowano

Czy dla MMI3G+ też jest taki skrypt ?

Opublikowano
  • Autor

Czy dla MMI3G+ też jest taki skrypt ?

Tak, zaktualizowałem post.

Opublikowano

w końcu ktoś to rozpracował :banan:

teraz pozostaje jeszcze grafika menu :kox:

poniżej mój na szybko zrobiony splash screen :decayed:

test%2B1.2.png

Opublikowano

Splash to obrazek .PNG w rozdzielczości:

dla MMI Basic - 400x240

dla MMI High - 800x480

Jaką wielkość maksymalną w kb może mieć ten plik?

U Ciebie oryginalnie jest 28kb

Ja wgrałem plik wielkości 148kb i weszło.

W folderze backup po zmianie mam stare pliki od 24kb do 38kb.

Edytowane przez adkowski

Opublikowano

ja wgrałem plik 440 kb i poszło, sprawdzę czy czasem napęd sam nie zmniejsza pliku

Opublikowano
  • Autor

Możecie wrzucić gdzieś oryginalne splashę z 3G High i 3G+ z backupu?

Nie mam pojęcia ile tam jest miejsca na pliki ale raczej ciężko będzie zapisać bardzo duży plik bo nawet skomplikowane zdjęcie jako PNG w 800x480 to będzie miało max z 800kb.

Opublikowano

chciałbym wgrać logo startowe jak na tym filmiku

, tyle tylko że z A4 , ma ktoś może taki obraz ?
Opublikowano

chciałbym wgrać logo startowe jak na tym filmiku , tyle tylko że z A4 , ma ktoś może taki obraz ?

przerób sobie :decayed:

a8100136medium-1267507723.jpg

@Faktory daj maila to Ci wyśle pliki z MMI3G

Edytowane przez dareksu

Opublikowano

Ja cos takiego wykitrałem :)

W 3G+ inaczej to sie ustawia .

Pozwolisz, że przerobię trochę (by Adik) i wsadzę do siebie :)

Inaczej ? A jak ? Napisz, ku przyszłych modyfikacji ... na 3G+

Edytowane przez adkowski

Opublikowano

Mi pomógł 13 letni chłopak :) cos tam pogmerał w photoshopie w 2 min.

Mozna kilka opcji sobie zrobic jak sie nam znudzi , kwestia kodowania ustawień w Zielonym MENU

carcodingvehicle ---> wartosci zmieniamy od 1- 30 chyba a pozniej Restart MMI

Screen_17_090626_0037_0018.png


Opublikowano

Jednostka 9411 czyli jaka ?? Mam 3G HIGH

Poszło :)

Edytowane przez mardock81

Opublikowano

Mi pomógł 13 letni chłopak :) cos tam pogmerał w photoshopie w 2 min.

widać że się spieszył w 2 min bo nie wyczyścił od góry pozostałości z karbonowego nagłówka forum :decayed:

Edytowane przez dareksu

Opublikowano

hmmm , mi się nie chce wgrać :eusathink: nie wiem czemu mam mmi3g high , wszystko robię tak jak w opisie , komunikaty też wyświetlają się po włożeniu karty jednak jak zresetuje jednostkę to ekran startowy który wgrałem się nie uruchamia , uruchamia się całym czasem ten standardowy fabryczny , natomiast jak sprawdzałem kartę na kompie to w folderze backup zgrało z mmi kilka ekranów startowych , a5 , s5 , a6 , s6 , rs , jednak jak wejdę w zielone menu i chce zmienić ekran startowy to na wszystkich pozycjach jest ten standardowy :eusathink:

ma ktoś jakiś pomysł ? Zakażdym razem jak coś zmieniam resetuje mmi .

Edytowane przez Love-AUDI

Opublikowano

ok , dzięki za podpowiedz , posprawdzam i dam znać

działa :) ja stworzyłem i wrzuciłem coś takiego ...

t9wjth.jpg

Edytowane przez Love-AUDI

Opublikowano

ok , dzięki za podpowiedz , posprawdzam i dam znać

działa :) ja stworzyłem i wrzuciłem coś takiego ...

t9wjth.jpg

O fajne. Daj troszkę większe zobaczę jak to u mnie widać na LOW.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.