Skocz do zawartości
IGNOROWANY

słabe hamulce


Kowal ozo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem tutaj nowy posiadam audi a4 1.8 i dzis zauważyłem że mam pęknięty zbiorniczek od płynu hamulcowego,mam takie pytanie czy przez to że jest pęknięty zapowietrze układ hamulcowy,bo dzis zauważyłem że mam słabe hamulce,biorą przy samej podłodze,byłem u mechanika i powiedział że to właśnie przez to mógł zapowietrzyc mi się układ hamowania z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem tutaj nowy posiadam audi a4 1.8 i dzis zauważyłem że mam pęknięty zbiorniczek od płynu hamulcowego,mam takie pytanie czy przez to że jest pęknięty zapowietrze układ hamulcowy,bo dzis zauważyłem że mam słabe hamulce,biorą przy samej podłodze,byłem u mechanika i powiedział że to właśnie przez to mógł zapowietrzyc mi się układ hamowania z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz

Miałem podobny problem. Heble hamowały dobrze, ale pedał się powoli zapadał. Po podpompowaniu przez chwilę było dobrze. Próbowałem odpowietrzania wiele razy i nic nie pomagało. W końcu wyrok zapadł na pompę. Jak zacząłem się zabierać za jej demontaż okazało się, że zbiorniczek jest pęknięty. Wymieniłem zbiorniczek na cały i problem jak ręką odioł. Nawet stara pompa okazała się być w porządku. Na szczęście mogłem ją oddać do sklepu.

Te zbiorniczki mają problem z degradacją tworzywa, z którego są wykonane. Jak się zamknie maskę i spojrzy z góry w miejsce gdzie jest zbiorniczek, to widać, że jest on narażony na działanie warunków atmosferycznych a w szczególności słońca. Właśnie w tym miejscu był pęknięty.

Jak długo miałeś pęknięty zbiorniczek to może się okazać, że konieczna jest wymiana płynu hamulcowego. Jest on higroskopijny, a jak nałapie wody to traci swoje właściwości (staje się zciśliwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...