Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analize logów 96 110TDI AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Auto po czyszczeniu turbo ok 2 miesiące temu i po wywaleniu kata traci moc najcześciej jak obroty mniejsze wrzuce mu 4 bieg i jest pod gorke lekko...

Błedy które odczytałem:

00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71)

28-10 - Short to Plus - Intermittent

01265 - Shareware Version. To Decode all DTCs

31-10 - Please Register/Activate - Intermittent

00575 - Shareware Version. To Decode all DTCs

17-00 - Please Register/Active

Zrobiłem logi niestety bez dynamicznych, nie miałem pomocnika...

http://vaglog.pl/log_209272.html- blok 023

http://vaglog.pl/log_209270.html- blok 013

http://vaglog.pl/log_209269.html- blok 011

http://vaglog.pl/log_209268.html- blok 007

http://vaglog.pl/log_209267.html- blok 004

http://vaglog.pl/log_209266.html- blok 003

http://vaglog.pl/log_209265.html- blok 002

http://vaglog.pl/log_209264.html- blok 001

http://vaglog.pl/log_209263.html- blok 000

Edytowane przez futurak

Opublikowano

Wtryski ok termostat do wymiany dawke paliwa ustawić na ponad 3 mg i zrób logi dynamiczne bez nich za wiele się nie dowiesz.Skoro turbo czyściles to wyjmij wezyk idacy z dolotu do ecu do mapsensora i przedmuchaj go jeżeli jest w nim olej to bedziesz miał efekt podobny jakby łopatki w turbo były zapieczone

Opublikowano
  • Autor

Jak ustawia się dawkę? Powiedz mi jeszcze co znaczy jeżeli będzie tam olej ?

Opublikowano

jeżeli w tym wężyku będzie olej ciśnienie doładowania turbo wzrośnie co za tam idzie będziesz miał przeładowanie i efekt jakby były zapieczone łopatki w turbo co do dawki paliwa ustawiasz vagiem ale dużo nie można skorygować bardziej ręcznie w dziale warsztat jest opis co i jak

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki. Dziś postaram się to sprawdzić i zmontować logi dynamiczne

Zrobiłem logi dynamiczne proszę o diagnozę...

http://vaglog.pl/log_209575.html- 000

http://vaglog.pl/log_209576.html- 001

http://vaglog.pl/log_209577.html- 003

http://vaglog.pl/log_209578.html- 004

http://vaglog.pl/log_209579.html- 008

http://vaglog.pl/log_209580.html- 010

http://vaglog.pl/log_209581.html- 011

Opublikowano

sprawdziłęś ten wężyk o którym pisałem jeśli tak i sugerując że turbo wyczyściłeś idealnie to masz straszne wahania ciśnienia doładowania najpierw masz przeładowanie a po chwili zbyt małe podciśnienie tak jakby łopatki w pewnym zakresie obrotów sie przycinają.Zrobił bym w ten sposób na początek podmienił n75 z n18 który masz na scianie grodzi za silnikiem i zlogował jeszcze raz gr 11 dyn zobaczymy czy coś sie zmieni

Opublikowano
  • Autor

Tzn ja sam nie czysciłem tego turbo tylko mój mechanik i mówił ze turbawa jest ok...


nie mam na razie z kim zostawić syna jak wróci żona to podskocze do auta i spr ten wężyk

Opublikowano

Dlatego ci napisałem zacznij od sprawdzenia wężyka trzeba wyjąć ecu i odpiąć wężyk z dolotu i przedmuchać w dół

Opublikowano
  • Autor

ta zamiana zaworów to duża misja? jestem mega amatorem :D

Opublikowano

chwila odkręcania jest ale zacząłbym od tego wężyka i zob jeszcze jedno zdejmij węzyk z gruszki turbo i zakładaj popatrz jaki jest skok sztangi ma być około 2 cm masz film w dziale jak ma wyglądać skok

Opublikowano
  • Autor

ten wężyk o którym mówisz znajduje się w tym gumowym węzu który idzie do ecu ?

Opublikowano

tak od rury dolotowej do ecu

Opublikowano
  • Autor

słuchaj odpiąłem ten czujnik od mapsensora i jest troche zaolejony


słuchaj odpiąłem ten czujnik od mapsensora i jest troche zaolejony

mam lekką misje żeby wyjąć ecu


to jest ten wężyk który z tyłu wchodzi do ecu ?


moge sciagnac ta obejme metalowa ktora jest na tym wezyku przy ecu ?

Opublikowano

wyjmij całkowicie na zewnątrz ten wężyk i przedmuchaj go

Opublikowano
  • Autor

no wyszlo troche oleju z niego


czyli na co teraz to wyglada ?


jak zdejmuje i zakladam ten wezyk od gruszki sztanga rusza sie prawidlowo ok 2 cm


ladnie sie rusza nie przycina


sprobuje pozamieniac te zawory n75 z n18 i dam znac jak to wyszlo

Opublikowano

Jak już wyczyścisz to zaloguj gr 11 i wrzuć

Opublikowano
  • Autor

sluchaj podmienilem te zawory ze soba przejechalem sie kontrolnie przy ok 3tys obr lapie jakas dziure chwilowa i ciagnie dalej... nie mam dzisiaj juz z kim zrobic tych logow... postaram sie jutro wrzucic


to normalne ze na podmienionych zaworach lapie takiego mulka na obrotach ?

Opublikowano

Jak zrobisz logi to zobaczę

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem nowy log na podmienionych zaworch

http://vaglog.pl/log_209746.html- 011


pojawiły się 2 błędy z g71 i g72

Opublikowano

Wszystko dobrze podpioles bo zadane ciśnienie powinno być 1948 a jest 1744 czyli te ciśnienie co zadaje ecu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.