Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka ABS, wykrzyknik i poduszka powietrzna


jedrus55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu w moim A4 B5 zapala się kontrolka ABS, Airbag i miga wykrzyknik, a przy tym słychać 3 sygnały dźwiękowe. Dzieje się to najczęściej podczas uruchamiania samochodu, ale czasem także podczas jazdy a zdarza się też, że błąd wcale wystąpi. Czasem wystarczy wyłączyć i włączyć samochód i problem znika, czasem trzeba to zrobić po przejechaniu 100-200 metrów, a czasem wcale nie mogę sobie z nim poradzić. Podczas błędu ABS na pewno nie działa bo sprawdzałem. Macie może jakieś sugestię zważając na to że wyłączenie i włączenie auta pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym,że Airbag działa.

Kontrolka Abs jakiś czas temu się nie świeciła. Abs działał-więc pompa jest ok i chyba czujniki też.

Na dzień dzisiejszy abs już nie działa w ogole i ciągle pali się wykrzyknik.

Z tego co wyszukałem to winny jest moduł ABS. 90 procent. Na youtube jest filmik , na którym pokazuje facet jak to się robi. Ale nie jest to podobno prosta sprawa. Łatwo można taki moduł/sterownik spier...olić już na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co u kolegów, winny był sterownik . ABS raz świecił się raz nie ,chwile dobrze potem czerwony wykrzyknik i brak komunikacji ze sterownikiem abs. Pomogła wymiana sterownika . Za naprawę chcą 100-150pln używany można dostać od 80 do 100 ale są cwaniaczki co życzą sobie za pompę ze sterownikiem 600-700 pln tłumacząc że pompa z tym numerem jest bardzo trudna do znalezienia i z dal tego taka cena. Bzdura , pompy mają swoje odpowiedniki i można je zamieniać a raczej same sterowniki z tych pomp. 30 minut roboty pod blokiem i jest git. A Ci co chcą kolosalne pieniążki za te pompy niech sobie je za szybą postawią :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo co u kolegów, winny był sterownik . ABS raz świecił się raz nie ,chwile dobrze potem czerwony wykrzyknik i brak komunikacji ze sterownikiem abs. Pomogła wymiana sterownika . Za naprawę chcą 100-150pln używany można dostać od 80 do 100 ale są cwaniaczki co życzą sobie za pompę ze sterownikiem 600-700 pln tłumacząc że pompa z tym numerem jest bardzo trudna do znalezienia i z dal tego taka cena. Bzdura , pompy mają swoje odpowiedniki i można je zamieniać a raczej same sterowniki z tych pomp. 30 minut roboty pod blokiem i jest git. A Ci co chcą kolosalne pieniążki za te pompy niech sobie je za szybą postawią :grin:

Kolego, a możesz powiedzieć dokładniej jak naprawiłeś tą usterkę? Ja póki co jeszcze tego nie zrobiłem.

Kupowałeś nowy sterownik? Jak go zdemontować? Trzeba wyjąc zbiornik spryskiwaczy czy cos?

Pytam bo osobiście jestem bardziej teoretykiem niż praktykiem w mechanice:) Będe to naprawiał z kimś bardziej kumatym i chciałbym wiedzieć jak to wyciągąć:) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...