Skocz do zawartości
IGNOROWANY

auto chyba zapowietrza się


audia4graj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu po uruchomieniu silnik popracował chwilę potem gasł odpalałem go i jechałem dalej, dwa dni temu auto pracowało około 10 sec i zgasło i juz nie dało się uruchomić. Wymieniłem filtr ropy zalałem go ropą. Po około godziny stania auto odpala na 10 sec i gaśnie tak przed i po wymianie filtra było jak juz zgaśnie to potem kręcę i tak trochę dziwne kręci jak by na jednym lub dwóch cylindrach łapał. Pompka w baku ok, ostatnio tankowałem verve, może to zbieg okoliczności. Jak odpale go na chwilę silnik pali wtedy od strzała pracuje równo i po chwili gaśnie jak by paliwa brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na poczatek sprawdz go na kompie .. później sprawdź mu świece no i skoro jest zapowietrzony to niewiem jak ci to pow nie znam się na opisywaniu rzeczy odnośnie odpowietrzania ale masz metalowe rurki które wchodzą w śilnik pod poszczególne baniaki poluzuj śróby nie na maxa tak żeby po kręceniu rozrusznikiem przez ok 5sek aż zapali paliwo wyjdzie razem z bomblami powietrza później wszystko zakręcasz i palisz na nowo przez chwile zostawiając go na około 30 sek a później już tylko jeździć . Mam nadzieję że dostatecznie się wyraziłem chodź nie jest to fachowe ale zawsze coś jakoś cię nakieruje ;):D:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Na kompie żadnych błędów nie ma , świece raczej nie bo teraz podejdę i odpali od strzała popracuje chwilę i zgaśnie, odczekam okolo godziny i znów odpali bez problemu na chwilę. Mój silnik jest na pompowtryskach no i nie ma tych rórek to chyba na pompie rotacyjnej tak było. Nie wiem jak pompa vacum, jak sprawdzić czy ona zasysa paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj bo pomyliłem sobie z Seatem toledo hehe :D:facepalm::facepalm::grin: podejdę do swojego popatrze jak to tam się ma .. za 5 min cos dam ci cyne jak coś klikaj na pw ...


Kolego to jednak nie będzie zapowietrzenie szybciej to bym powiedział że masz problem z pompa paliwa ... sprawdź zasilanie przy pompce oczywiście przy zapłonie , zobacz cisnienie paliwa , sprawdź układ czy jest szczelny .. to raczej będzie pompka paliwa widocznie nie podaje paliwa tak jak powinna .. spróbuj sobie dać od kogoś na podmiankę ewentualnie jak zasilanie będzie wporządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem przewód paliwowy zasilający pompę vacu i trochę ciśnienia w nim bylo bo trysneła ropa . Pompka w baku działa i pompuje paliwo. Do pompy vacu podpiełem bezpośrednio butelkę z ropą widać że zasysa wolno ale w sumie to nie wiem w kazdym bądź razie pobiera paliwo ale nie pali, trochę jak by łapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że zamało podaje nie ma porządnego wtrysku więc raczej pompeczka paliwa ci siadła spróbuj podmienić na chwile od kogoś .. może ktoś z forum pomoże ... albo hmmm układ mówisz że szczelny pompka podaje prąd jest .. nie mam pojęcia tylko ta pompa .. ale luknij tak czy siak na świece lepiej wykluczać najdrobniejsze przypuszczenia ... A jak zmieniałeś filtr i oczywiście zalany był ropą to tak samo ci zgasł po 10 sek czy dłużej pochodził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie on tak mi palił już przed wymianą filtra , myślałem że to filtr dlatego go podmieniłem pompka podaje paliwo szybko napełniła mi się butelka podczas kręcenia. mam drugą pompkę vacum jeszcze ją podmienię


a co mają świece teraz do palenia. On mi pali po jakimś tam czasie zapali od strzała i popracuje około 10 sec i zgaśnie jak by paliwa zabrakło. więc świece na pewno ok.


Podmianka pompy vacum nic nie dała. Mam pytanie czy gdyby padły pompki jakie by były objawy , czy komp coś by pokazał. regenerować, kupić nowe, uzywane drugie, jaki jest tego koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...