Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekotanie podczas zwalniania sprzęgła


aa.debiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki,

to mój pierwszy post więc z góry przepraszam jeśli coś robię nie tak i proszę o wskazówki.

Mam problem z moja audi b8, podczas zwalniania sprzęgła słychać klekot czy też stukanie w okolicy pedałów czy też środkowej części samochodu. Podczas jazdy na równej nawierzchni jest wszytko super ale kiedy najadę na np. studzienkę czy też jakieś nierówności również słychać identyczny dźwięk mimo że nie dotykam sprzęgła. Problem ten występuje tylko na początku po przejechaniu jakiś 30 km niezależnie czy jadę szybko czy wolno czy na równym czy nie problem zanika niemalże w 100%, rzadko kiedy coś tak za hałasuje.

Czytałam dużo postów na tym forum o dwumasie czy też jakiś łożyskach ale w każdym poście była jakaś różnica w opisie która wybijała mnie z rytmu i zaburzała moją koncepcję. Dlatego też zdecydowałam się napisać nowy post. Nie wiem co jeszcze mogłabym opisać jeśli macie pytania to proszę. Auto ma przejechane niecałe 200 tys.

Mam nadzieję że mnie na coś nakierujecie :)

Pozdrawiam i Wesołych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był mój tata który zna się trochę na samochodach, sprawdził wszystko w zawieszeniu wymieniając półoś w której była przetarta jakaś guma a samej gumy nie dało się kupić,( ta od strony skrzyni biegów). Usterka którą opisałam występowała już przed naprawą taty. Tata sprawdził wszytko co mógł nawet wszystkie plastikowe osłony. nie znam się na tym ale wydaje mi się że to jest coś głębiej, coś mechanicznego skoro przy rozgrzanym samochodzie zanika.. a samo wejście do kanału i popatrzenie niestety nic nie dało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cos podpowiedziec jesli nie słyszymy tego itd. :) moze byc siłownik sprzegła , mocowanie pedału sie poluzowało itp.

Zostaje tylko warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...