Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedoładowanie powyżej 3 tyś obrotów


Kowal11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem że jak jest but w podłodze ciśnienie doładowania spada powyżej 3 tyś obrotów.

Mam wskaźnik ciśnienia doładowania i dzięki niemu to zaobserwowałem. Zrobiłem też jednego loga z przepływki.

Ładnie widać że przepływka jest w porządku obie wartości od ok 2 tyś obrotów są równe czyli tam prawie 850 po czym po 3 tyś obrotów spada i wartość powietrza i ciśnienie doładowania z 0,9 bara do ok 0,7 potem do 0,6 i 0,5 powyżej 4 tyś na wskaźniku w kabinie.

Dodam że samochód wydaję się ciągnąć do tych 4 tyś po czym jest spadek mocy.

Na razie zrobiłem jednego loga, jak będę miał komplet dynamicznych to wrzucę.

Co do samego samochodu to silnik 1Z zaślepiony egr 1 blaszką przy ssącym, wybebeszona puszka od kata i wtryski od AFN.

Jakieś pomysły czemu jest tak a nie inaczej? Dodam że ok pół roku temu wymieniałem wężyki od turbo i N75.

I jak ok 3 mies temu miałem gotowca, po logach widać było ładnie jak trzyma 1,2 bar do 4 tyś, po zmianie kompa na seryjny nie zwracałem uwagi na doładowanie.

Dorzucam logi dynamiczne

DYNAMICZNE:
Grupa 008: VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs (zjechać trochę niżej na stronie)
Po logach widać że jest coś nie tak z przepływką zgadza się?
Edytowane przez Kowal11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie albo coś nie łączy we wtyczce bo widać od 1700 dopiero dostaje na chwile prawidłowe wartości póZniej już jest coraz gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z loga wynika że do tych 4 tyś doładowanie zgadza się z wartością zadaną przez komputer, pytanie czy komputer nie powinien trzymać cały czas 0,9 do tych 4 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...