Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak obnizyc auto o 20 mm : trzy sposoby który najlepiej się sprawdzi?


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie zamiaruję opóścić troszkę moją audiczkę z pomiarów i wyliczeń najlepiej by mi pasowało o jakieś 20 do max 30mm . Zawieszenie które posiadam to 1BA kategorja wagowa to OJH i OYK z pomiarów mam wysokość 680mm pród i 675 tył koła w rozmiarze 225/45/17. Z tego co przeanalizowałem wątki wychodzi mi na to że mogę to zrbić na trzy sposoby , pierwszy który wydaje mi się najłatwiejszy i najpewniejszy to oczywiście wymiana sprężyn z zawiechy 1BE lecz teraz czy się uda dobrać odpowiednią kategorję wagową i czy znacznie się nie pogorszy konfort resorowania. Drógi to wymiana sprężyn lecz z takiego samego typu czyli 1BA ale o niższej kategorji wagowej , tu loterja jakie wybrać i ile kucnie. Trzeci to montarz amorów z 1BE ale wtedy przysiądzie tylko przód z tego co wywnioskowałem. Może podpowiecie jakim sposobem się kierować żeby to zrobić w miarę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a skąd mogę wiedzieć ile mi na nich klapnie jak kupię przecież jak będzie silnik 1,6 lub 3.0 to inaczej będzie siadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a skąd mogę wiedzieć ile mi na nich klapnie jak kupię przecież jak będzie silnik 1,6 lub 3.0 to inaczej będzie siadać.

Poniżej masz link do strony eibach wybierz tylko do jakiego silnika potrzebujesz .

http://www.eibach.pl/search.html?search_type=catalog&marka=1&model=73&product_line=981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się. Też mam zamiar zmienić zawias jak toma085, mam a4 b6 1.9tdi sedan, kumpel ma na sprzedaż zawias 1BE z a4 B6 3.0. I tak się zastanawiam czy kupić komplet z amorami czy tak jak pisze marcinch001 kupić EIBACHA same sprężyny, tylko mam pytanie czy amory mi zaraz nie padną jak kupie same sprężyny a amory zostawie ori z 1BA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobre amorki 1BA to trochę pojeżdzisz zmień tylko odboje na krótszę i bedzie dobrze . Zawsze pózniej mozesz wymienić amorki na krótsze

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce mi shandlować zawieszenie s-line czerwone amorki i sprężyny od 1.8t manualna skrzynia biegów avant czy nadały by się do 1.9tdi czy konieczne jest poznanie kategorji wagowej, bo auto jest już na złomie i nie ma wlepy. Zostały tylko kolorowe plamki na sprężynach ,da się po nich rozpoznać kategorję wagową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...