Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośnik Czujników Cofania - Lokalizacja?


sebastian051292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem odnośnie zlokalizowania głośnika czujników cofania. Cały lewy tył rozbebeszyłem, kanapy, cały bagażnik, szedłem także po wiązce kabli od sterownika PDC znajdującego się na pasie tylnym, i nic z tego głośniczka nie znalazłem. W kompie mam wyraźny błąd że głośnik uszkodzony bądź zwarcie do minusa, po skasowaniu natychmiast wraca. Czujniki cykają bo słychać. W ETCE sprawdzałem to ona wskazuję okolice tylnej lewej małej szybki. Może ktoś także z tym walczył, albo mógłby podsłuchać u siebie skąd wydobywa się dzwięk byłbym wdzięczny. Więcej informacji o problemie oraz dokładne zdjęcia można uzyskać w linku który podam niżej, ponieważ inny kolega miał podobny problem i podpiąłem się.

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=29&t=119335&p=1601470#p1601470


Eureka, znalazłem go, trafiłem na niego całkiem przypadkowo, otwierając klapę bagażnika i lekko się pochylając, to jakiś cud chyba że ja go tam dojrzałem, nie wiem czy z tego powodu śmiać się czy płakać bo rozebrałem pół samochodu, a co się okazuję? że nie trzeba demontować żadnego elementu, żadnych kanap, boczków trójkątów nad okienkami, pasów, airbaga, kompletnie niczego, ale do rzeczy. Uwaga Uwaga dla potomnych w Audi A4 B6 sedan rok modelowy 2003, bez zestawu bose, fabrycznie głośniczek parktronika PDC znajduję się nad bagażnikiem dosłownie w centralnym jego puncie, przyczepiony jest na plastikowe kołeczki do blachy, od wewnątrz jej, czyli między blachą a półką bagażnika, i przed subwooferem, w owej blasze jest takie większe okienko przez które można śmiało przełożyć rękę (jeśli ktoś ma cienką dłoń będzie miał jeszcze prościej ode mnie bo ja mam sporą), i wyciągnąć go odpinając kostke i wyciągając kołeczki, z ponownym zamontowaniem może być lekki problem, ale tu z pomocą można poprosić swoją kobietę która sprawnymi rączkami napewno go tam wciśnie, no chyba że ktoś woli demontować półkę bagażnika od środka auta, droga wolna. Czas demontażu 3 min. Czas poszukiwania 3 dni. Pozdrawiam. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...