Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odwrotnie założone klocki


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat dotyczy samochodu skoda fabia I 02r. sorry ale mam problem i chciałbym zapytać specjalistów, którzy coś wiedzą na temat układu hamulcowego. Pacjent jak wyżej skoda fabia, dziś zmieniałem klocki z przodu. Nie zauważyłem, że klocki nie są takie same lecz są takie :

i-srl-klocki-hamulcowe-zestaw-na-jedna-o

i źle je założyłem tzn ten górny klocek (dłuższa okładzina) powinien iść od zewnątrz czyli od strony koła, a ten na dole (z mniejszą okładziną) powinien iść od strony tłoczka tak wyczytałem w internecie. Ja założyłem niestety na odwrót czy coś może się stać jeżeli tak to zostanie ? Dodam iż auto nie moje tylko mojej Mamy i nie mam z nim do czynienia codziennie stąd moje pytanie czy można tak jeździć? Klocki weszły normalnie w jarzmo nic nie miało luzów itp. dodam iż tarcze również wymieniałem razem z klockami lecz nie zwróciłem uwagi na te klocki i założyłem je odwrotnie niż powinny być zamontowane. Grubości okładzin takie same. Proszę o poradę :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz dostępu do tego samochodu o to chodzi, bo on jest spory kawałek ode mnie, a ja pracuje codziennie i nie mam jak teraz tam jechać. Dziś miałem okazję to, to zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...