Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.8t q] Dobór właściwych sprężyn Eibach


coolpablos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od niedawna jestem w posiadaniu Audi a4 b5 1.8t quattro. Auto kupiłem z zamontowanymi sprężynami Eibach Pro Kit i seryjnymi amortyzatorami (niestety z zawieszenia 1BA). Jeździ się tym przecudnie ale jak mam pasażera z przodu to szoruję o wszystko co wystaje nieco ponad asfalt. Drążąc temat spisałem model przednich sprężyn i wg tej strony: LINK zamontowane są sprężyny do wersji z lżejszymi silnikami i w dodatku bez quattro. Czy zmiana sprężyn na Eibachy E1535-140 (aktualnie są E1531-140) poprawi sytuacje?

Dodatkowym problemem jest szybsze zużywanie się opon od wewnętrznej strony. Dodam, że dwa tygodnie temu byłem na przeglądzie i zarówno zbieżność jak i amorki (69 - 74 %) są ok; sprężyny wyglądają jak nowe, wg faktur były wymienione niecały rok temu.

Z góry dziękuję za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy tymi sprężynami jest 60 kg różnicy w nacisku na oś, jeśli nie masz dużej różnicy w wysokości to proponowałbym zostawić tylko zmienić amorki na dedykowane do obniżonych sprężyn. Prawdopodobnie to jest ich wina że dobija Ci na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy tymi sprężynami jest 60 kg różnicy w nacisku na oś, jeśli nie masz dużej różnicy w wysokości to proponowałbym zostawić tylko zmienić amorki na dedykowane do obniżonych sprężyn. Prawdopodobnie to jest ich wina że dobija Ci na nierównościach.

Właśnie auto ma wyraźnie obniżony przód względem tyłu.

Edit: Właśnie zmierzyłem i jest 64,5 cm tył oraz 64 cm przód. Niby nie duża różnica. Auto stoi na kołach 195/65/15

Edytowane przez coolpablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, nic bym nie ruszał, jak już to zmiana na odpowiednie amorki + większe koło i będzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...