Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a6 c6 2.0tdi skaczące obroty na zimnym silniku


gizela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z drżeniem silnika i ze skaczącymi obrotami w przedziale od ok.700-1000 obrotów na biegu jałowym ,zimnym silniku.Rozrząd robiony około 8tys km temu.Jestem świeżo po regeneracji pompowtryskiwaczy i obroty dalej skaczą.Przed regeneracja pompek obroty delikatnie skakały a dzisiaj odebrałam auto od mechanika i jest gorzej jak było.Gdy silnik sie rozgrzeje objawy te ustają.Dodam jeszcze że gdy włacze klimatyzacje jest jeszcze gorzej jakby miało za duże obciążenie.Może coś źle zrobili z tymi pompowtryskiwaczami objawy miały ustać po regeneracji ale tak sie nie stało.Co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy, jak zostawiam auto na noc i następnego dnia uruchamiam to telepie silnikiem i skaczą obroty.

Jak już się rozgrzeje jest w miarę ok, jakieś delikatne falowanie czuć ale nie przeszkadza to.

Sam silnik chodzi równo.

Z tym trzęsieniem itd dzieje się tylko jak auto długo stoi, nie znalazłem jeszcze przyczyny, fajnie by było jakby ktoś wiedział co to może być ;)

Podaję link do filmiku jak nagrałem zachowanie silnika przy zimnym starcie, telefon opiera się na kierownicy więc jak skaczę obraz to wtedy telepie silnikiem.

https://youtu.be/q8Ap3Gn1uD0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy, jak zostawiam auto na noc i następnego dnia uruchamiam to telepie silnikiem i skaczą obroty.

Jak już się rozgrzeje jest w miarę ok, jakieś delikatne falowanie czuć ale nie przeszkadza to.

Sam silnik chodzi równo.

Z tym trzęsieniem itd dzieje się tylko jak auto długo stoi, nie znalazłem jeszcze przyczyny, fajnie by było jakby ktoś wiedział co to może być ;)

Podaję link do filmiku jak nagrałem zachowanie silnika przy zimnym starcie, telefon opiera się na kierownicy więc jak skaczę obraz to wtedy telepie silnikiem.

https://youtu.be/q8Ap3Gn1uD0

U mnie okazało się że kolektor ssący jest zasyfiony i trzeba go wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jesteś po zabiegu i pomogło? Czy dopiero będziesz to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po I pomoglo obroty juz nie skacza I nie telepie juz silnikiem takmjak wczesniej,delikatne drzenie zostalo..parametry z pompowtryskiwacawmi tez sa idealne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to było czyszczone? :)

Szczerze to nie wiem bo się nie pytałam. wiem tylko że wyczyścili i zmienili uszczelkę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...