Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z siłą wspomagania


banan024

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze wspomaganiem, polega on na tym, że raz wspomaganie działa prawidłowo (kierownica kręci się lekko), a raz coś jest nie tak i kierownica stawia duży opór, tak jakby wspomaganie się wyłączało. Jest to losowe, raz zadziała, raz nie.

Pompa się kończy? Czy to może magiel? Dodam, że magiel też się raczej nadaje do regeneracji bo posiada spory luz i stuki.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też mam jakieś akcje ze wspomaganiem...

U mnie zawsze na zimnym silniku wspomaganie działa bez zarzutu, natomiast jak już silnik się zagrzeje, to zaczynają się robić takie same akcje jak u Ciebie, banan - kiera raz ciężko chodzi, raz lekko, bez względu na to z jaką prędkością jadę i jak bardzo nią skręcam.

Przy manewrach na parkingu pompa strasznie wyje. Ciekawe, czy po jej wymianie zniknie problem ze wspomaganiem?

Pozdrawiam,

Zibi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zaczynam zastanawiać nad wymianą pompy, bo moja również lubi zawyć, tym bardziej, że jeżdżę na dużych i szerokich kołach. Tylko chcialbym mieć pewność żeby nowej pompy na darmo nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania wymieniona na regenerowaną. Koszt samej pompy to 370 zł. Wycie całkowicie ustało (jeden hałas mniej :)). Natomiast kierownica nadal ciężko chodzi. Chociaż, mam wrażenie, że po tych dwóch dniach od jej wymiany jest trochę lepiej, niż jak było zaraz po wymianie.

Podejrzewam, że teraz trzeba się będzie przyjrzeć maglownicy...

Banan, Ty już swoją pompę robiłeś?

Pozdrawiam,

Zibi.

Edytowane przez pgzibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w b6 wymieniłem pompę a po kilku miesiącach okazało się ze maglownica do. Roboty także lepiej sprawdzić od razu oba te elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...