Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.6 ADP] hamulce twarde


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

od paru dni zauważyłem słabszą skuteczność hamowania tzn. mam wrażenie jakby klocki stwardniały, pedał hamulca twardy i co za tym idzie hamuje jakby klocki były oblodzone i trzeba używać większej siły do deptania w pedał. Zdażyło mi sie po nocy, że przy pierwszym hamowaniu hamulce były równe zeru :eek: , kolejne już było lepiej. Nie mam pomysłu co to, trzy miesiące temu wymieniałem komplet tarcze + klocki TRW/Lucas .

Felgi mam z dużymi prześwitami, czyżby coś się zasyfiło hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniales plyn hamulcowy?

jak ją sprowadziłem rok temu, to nie wymieniałem płynu bo temperaturę wrzenia ma dobrą - regularnie sprawdzam, wycieku nie ma bo poziom płynu jest cały czas ten sam czyli max

ja stawiam na klocki że się wysrały, bo coś od początku się nie umywały do poprzednich jakie miałem firmy Remsa, sam już nie wiem :frown: , bo jak by układ był zapowietrzony to raczej pedał by wpadał miękko w podłogę jak mniemam :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ją sprowadziłem rok temu, to nie wymieniałem
Sprawdz w ksiazce czy masz wpisy o wymianie plynu, w sumie powinno sie wymieniac co 2 lata ale jak sprawdzasz go regularnie to moze nie to :confused:

Przy klockach nie pojawilo sie jeszcze (O) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wyłącz silnik, podpompuj pedał parę razy naciskając aż stwardnieje, potem odpal (czy po prostu przekręć zapłon, nie pamiętam) jeśli nie cofnie się od razu i nie zmięknie to serwo umarło. Jeśli klocki byłyby starte to hamowałby słabiej ale by hamował, poza tym, skoro masz duże prześwity w felach to sprawdź czy nie masz opiłków metalu. Sugeruję skupienie się na pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki TRW są jak nówki, tylko chodzi mi o to czy nie zmieniły swojej struktury (czy nie stwardniały pod wpływem przegrzania i natychmiastowego schłodzenia)

ale o dziwo dzisiaj gdy suchutko i cieplutko jest wszystko OK, sam już nie wiem co myśleć i co w tym wszystkim chodzi, jakiś zonk jest napewno tylko dlaczego dzisiaj jest lepiej niż wczoraj :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...