Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek tylnej klapy a4 b6 avant sygnalizacja otwarcia


Tasman78

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam Problem z tylną klapą bagaznika a mianowicie cały czas sygnalizuje mi jej otwarcie. Posprawdzałem wszystko i na moje oko jest coś nie tak z tym czujnikiem który znajduje się w środku zamka. Czy mozna go jakoś sprawdzić? czy tu tkwi problem? lub ewentualnie rozebrać zamek i go wymienić? Dodam że po odpięciu kabla z napięciem sygnalizacja przestaje migać. KUpno nowego zamka rozważam w ostateczości używka to 50 zł więc wole sprawdzić wszystkie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek masz do wymiany, u mnie jest prawie tak samo tylko ze nie sygnalizuje otwarcia wiec mi to nie przeszkadza

Możesz ewentualnie po wyjęciu przeplukac go w izopropranolu, pewnie pomoże

Zrobiłem to przed chwilą, wyjalem zamek popsikalem go w środku obficie kontakt sprayem i izopropanolem i działa jak nówka :-)

Edytowane przez piotrekrkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem posprawdzać w czym tkwi problem i najpierw wziąłem się za wymiane rygla wymieniłem trzy i nic się nie zmieniło dalej sygnalizacja klapy. Potem wpadłem na pomysł aby sprawdzić listwę wymieniłem dwie i daalej nic. Byłem u gościa co handluje cześciami a że maił tego duzo to sobie sprawdzałem. Powiedział mi ze problem moze tkwić w module komfortu bo już nie ma co w klapie wymienić. Czyli problem nadal nie rozwiązany , co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Do rygla wchodzi wtyczka dwa kable, sprawdź czy masz napięcie, jeśli jest napięcie to wtedy szukalbym przyczyny właśnie w komforcie. Jakie tam jest napięcie? Nie wiem gdybym wiedział wczoraj ze taki masz problem to bym zmierzył.

A jeśli nie masz tam żadnego napięcia to na 99% obstawialbym zwarcie gdzieś na wiązce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes, tam może być jakieś niskie napięcie

Edytowane przez piotrekrkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety taka szansa, podepnij vaga i zobacz czy Ci się łączy z modułem komfortu, jeśli nie to na 98% do wymiany. Te 2% to być może masa gdzieś przy module nie styka albo któryś pin przy module jest zasniedzialy, zobacz ogólnie czy Ci nie pływa ten moduł w wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wodzie? jest taka opcja aby tam była woda? i jak do niego się dostać ? schowany jest dosyć głęboko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może tam być woda, często wychodzi nieszczelnośc pod puszką kompa i tamtędy woda sobie scieka na podłogę. Dostęp jest w zasadzie bardzo łatwy, odkrecamy fotel, 4 śruby, ściągamy plastik przy progu, odkrecamy podnóżek odchylamy dywan i już wszystko mamy jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...