Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B5 1.8T AEB Wymiana koła pasowego z tłumikiem drgań


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wkońcu mam odpowiedź na pytanie co u mnie tak trzepie i drga ten pasek alternatora :D. Konkretnie tłumik drgań na kole psowym wału korbowego nadaje się do wymiany. Mam juz dawce części i w nim wszysgtko chodzi elegancko. Zamierzam jutro wymienić to kółko i prosze o rady jak to zrobić. Czy trzeba jakoś zablokować to koło pasowe przy odkręcaniu srub ??. Dysponuje kanałem także będzie troszkę łatwiej :). PS> jak zdjąć pasek od klimatyzacji ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Wał przytrzymaj sobie kluczem (12 kątnym centralna śruba) i odkręć 4 pozostałe śrubki.

Poluzuj śruby napinacza (nie pamiętam 2 lub3)

poniżej link do allegro z fotami powinno Ci pomóc.

http://allegro.pl/silnik-kompletny-audi-1-8t-aeb-skrzynia-automat-i5054816279.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy musze przód demontowac, czy z kanału da rade to zrobić bez demontażu przodu, patrzyłem do powinienem dobrymi kluczami chyba dać rade, nie wiem tylko jak z dojściem do tego napinacza paska od klimy :/ Czy jest możliwe żeby mi np. rozrząd przeskoczył albo stało się coś zlego ?? :D. Z jaką siłą dokręcić te 4 sruby ?? Dzięki wielkie za pomoc bo bałem się że do jutra nie uzyskam odpowiedzi :) ps.ten napinacz od klimy wymienic czy moze byc ten co był?? Jakoś nie zauważyłem żeby głośno pracował, idzie go jakoś sprawdzić ??:D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozebrania przodu będzie ciężko odkręcić te koło .

Rozrządu nie przestawisz bo kółko zostaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kanału dasz rade.

Dokręć mocno ale bez przesady (ciężko mi powiedzieć ile Nm zawsze dokręcam z ręki użyj kleju do gwintów).

Co do napinacza to jak rolka nie szumi i nie jest wygnieciona lub popękana to zostaw ( jak szumi zdejmij uszczelniacze umyj i przesmaruj smarem łożyskowym jakiś czas polata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...