Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna belka problem z tyłem auta.


prosty122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie i proszę o POMOC :facepalm:

Mianowicie posiadam Audi a4 B6 od roku.Zanim pojechałem na ustawienie zbieżnosci i geometri zawieszenia wszystko było OK.

Postanowiłem jednak wszystko sprawdzić i wyeliminować jakie kolwiek usterki , jak to bywa po zakupie auta jest to nie uniknione że zawsze znajdzie sie cos do zrobienia.Auto sprowadzone z Holandi dosłownie idealne . przebieg 212000 tys jak na 1,9 Tdi 130 km to niby nie dużo, ale nie chodzi tutaj o to.

W servisie stwierdzono że mam skrzywiona tylnią belke , zakupiłem 2 i wymieniłem ,zbeizność ustawiona jak i geometria idealnie.

Cały przód zawieszenia wymieniony, nowe opony 15' 195/55.

Problem jest ze powyżej 50-60 km/h przy skrecaniu najbardziej w lewa stronę ale jak i w prawą słychać i tutaj właśnie ten problem taki dziwiek ani to chuczenie ani to ocieranie o jaki kolwiek element,poprostu buczenie bubububububububuubbuubbu.Cieżko to opisać ale to naprawdę poważny problem.

Również przed wymianą tylniej belki delikatnie scinało opony od środka , z tyłu.Każdy mechnik twierdził ze to łożyska ,oczywiscie wymieniłem okazało sie że to nie jest to. Kompletna nowa tylna belka i dalej to samo podczas skrecania bubuububububbuubub.A całe zawieszenie wymienione.

Czy może to być ze jakis Element ramy auta może być skrzywiony??? Po karoseri z nie ma spadu aby był uszkodzony, Ale samochod z tego co odczuwam jeczie jak jamnik po drodze najbardziej na zakretach tyl jakby uciekał . Objezdziłem wszystkich mechników w okolicy i wszyscy myla ten problem z lożyskiem,jak wszystkie sa wymienione ...

Na prostej drodze auto idealnie jedzie nic nie słychać zbieznosć idealna, ale gdy zakrecam powyżej 60km nie zależnie od ostrosći zakretu jest te bubububububububuubuuu.. Jendostajny dzwiek, nie narastający nie malejący.Dotego tył samochodu jakby pływał na tych zakrętach.Jeżdze dość dużo autem i naprawdę jest to problemem. Meczę sie z tym juz od ponad 7 mesiecy.,Dlatego może u Was znajdę jakąś POMOC.

Mam nadzieje że ktoś pomoże mi rozwiązac ten poblem.....

Pozdrawiam i liczę na pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez w b6 nie masz belki tylko masz caly wózek z wielowahaczem. a buczenie może być od opon (wyząbkowane). Moim zdaniem jakaś tuleja na wózku jest wywalona lub po prostu amory są słabe i Ci buja autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez w b6 nie masz belki tylko masz caly wózek z wielowahaczem. a buczenie może być od opon (wyząbkowane). Moim zdaniem jakaś tuleja na wózku jest wywalona lub po prostu amory są słabe i Ci buja autem.

Amory na sprawdzeniu maja po 75%,wiec są w dobrym stanie.

Bujanie juz ustało podokręcałem poduszki pod silnikiem i pod skrzynią. najbardziej chodzi o te buczenie przy skręcaniu, na 3 kompletach opon to samo. planuje założyć jeszcze 16',może na tym nie bedzię sie to robiło bo wszystkie co miałem komplety to są 15'. Teraz mam nowe opony raptem 2 miesiące wiec nie możliwe było by aby i na tych to samo sie działo. Ale z tymi tulejami to można by wymienić. Tylko Które ? :D

Ps Można też nazwać i wózkiem wielowachaczowym ale i tylnią belka :D

Edytowane przez prosty122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...