Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepływomierz - pytanie


Mateuszek1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent to Passat B5 1.9 TDI 115km AJM, otóż jakiś czas temu pojawił sie problem z przepływomierzem samochód przeładowywał i wchodził w tryb awaryjny po czym wiadomo dymił jak smok i nie jechał ale do rzeczy, autko odstawiłem do znajomego elektronika, po sprawdzeniu winny okazał sie przepływomierz, a więc kazałem zamówić mu nowy. Po kilku dniach odebrałem autko po czym ucieszony wróciłem do domu, w drodze jednak okazało sie że coś jest nie tak, auto straciło moc, nie jechało tak żwawo jak wcześniej, co prawda błędów żadnych ale było trochę zamulone.

Dzisiaj postanowiłem sam sprawdzić co i jak, a więc stary przepływomierz nie był oryginalny jest na nim oznaczenie ''M'' oraz numer 0 281 002 210, nowy natomiast Bosch 0 281 002 757. Pomijam fakt iż przepływka którą zamówił znajomy nie jest do passata a do np golfa, w którym jest krótka rurka, korpus w której zamocowany jest czujnik przepływu. Podmieniłem przepływomierz no i tak, na starym tym z oznaczeniem ''M'' zawyża dawkę powietrza, jest dużo ponad żądaną, natomiast ten nowy Boscha znacząco zaniża dawkę od pożądanej.

I teraz moje pytanie, od czego oraz gdzie mogę dostać przepływke taką jaką miałem wcześniej, google nic nie wyszukuje przydatnego.

Oraz czy ta znacznie niższa dawka na nowym przepływomierzu jest powodem niedostatku mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz znaleźć po numerach tej co miałeś, to może jest ona zastąpiona i ma inne oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisuje w googlach nr przepływki 0 281 002 210 pokazuje że to czujnik ciśnienia paliwa, o co tu chodzi ?

Czy posiadając aktualnie przepływke boscha mogę stosować zamiennie np pierburga ?

Oraz czy przepływomierz powinien zawyżać lekko dawkę czy też powinna być niższa od pożądanej ?

Edytowane przez Mateuszek1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...