Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatury w 2.8 30v


zgredek27

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Powiedzcie mi jakie macie w te upały odczyty temp z climatronika (kanał 49). Podnosi się coś powyżej 90?

Ew. ma ktoś rozpiskę wiązki pasa przedniego i jego okolic. Mam jakąś luźną wtyczkę 3pinową mniej więcej pod chłodnicą, na wysokości wisco.

Temat visca, chłodnicy, went. el. odpada. Nowe lub sprawdzone ;)

Edytowane przez zgredek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Powiedzcie mi jakie macie w te upały odczyty temp z climatronika (kanał 49). Podnosi się coś powyżej 90?

Ew. ma ktoś rozpiskę wiązki pasa przedniego i jego okolic. Mam jakąś luźną wtyczkę 3pinową mniej więcej pod chłodnicą, na wysokości wisco.

Temat visca, chłodnicy, went. el. odpada. Nowe lub sprawdzone ;)

Witam

temperatura w trasie jest w granicach 91-93 stopnie. w miescie podczas upalow moze wzrosnac do 94-95 max. jezeli masz wyzsze temperatury to cos nie tak. Kolego a wymieniales visco u siebie? napisz mi czy mozliwa jest jego wymiana bez rozbierania przodu? czy wystarczy odkrecic ten lewy gwint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem. Da się bez rozbierania przodu ;) jest ciasno ale wychodzi. Mówisz o temperaturach z włączoną klimatyzacją czy bez? Z klimą wentylator elektryczny ma zapięty drugi bieg cały czas, a to sporo zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatury z wlaczona klima i oczywiscie sa to temperatury z kanalu 49 w climatronicu. przerabiam temat chlodzenia od dluzszego czasu bo mialem wyzsze temperaruty w miescie. wentylator el. nie wspomaga visco on ma za zadanie chlodzic sprezarke klimy. jest tak ze jezdzac po miescie mam temp zalozmy 97- 99 stopni to went. elektryczny podczas wlaczanej klimy dziala tylko na pierwszym biegu dopiero po chwili postoju sie zalacza. wiadamo pomaga w chlodzeniu ukladu ale tylko ze wzgledu na sprezarke. a jaki jest u Ciebie problem? jakie masz temp w korku przy ok 20 stopni na zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no właśnie pokazało mi się 100 w korku. Przy jakiej temp słychać zapięte visco u Ciebie? Mam podejrzenie, że to może ono już padło :/ Na vagu +/- 3stopnie jak kiedyś sprawdzałem rozbieżności (czyli może być97 a może być 103 mniemam). Przy jakich temp. włącza się went. el. (bez włączonej klimy). Z klimą, jest dużo lepiej, jednak elektryk coś daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no właśnie pokazało mi się 100 w korku. Przy jakiej temp słychać zapięte visco u Ciebie? Mam podejrzenie, że to może ono już padło :/ Na vagu +/- 3stopnie jak kiedyś sprawdzałem rozbieżności (czyli może być97 a może być 103 mniemam). Przy jakich temp. włącza się went. el. (bez włączonej klimy). Z klimą, jest dużo lepiej, jednak elektryk coś daje ;)

hej. nie sprawdzalem kiedy visco sie zalacza, ale bardzo latwo sprawdzic prawidlowa prace. teraz gdy mamy upaly dogrzej silnik i zgas jak wentylator visco zatrzyma sie praktycznie razem z silnikiem to jest ok a jak zakreci sie jeszcze chwile to padniety. wentylator klimy zalacza sie przy o ile dobrze pamietam ok 95-97 stopniach.

Sprawdzalem temperatury w piatek 32 stopnie na zewnatrz. w trasie jazda stala 150 km/h tempomat temperaruta na climatroniku 94-95 stopni jazda 70- 100 92-93 stopnie w korkach po miescie 97-100 stopni.. dla tego silnika podobno temperatury sa normalne tak jak i dla 4.2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no właśnie pokazało mi się 100 w korku. Przy jakiej temp słychać zapięte visco u Ciebie? Mam podejrzenie, że to może ono już padło :/ Na vagu +/- 3stopnie jak kiedyś sprawdzałem rozbieżności (czyli może być97 a może być 103 mniemam). Przy jakich temp. włącza się went. el. (bez włączonej klimy). Z klimą, jest dużo lepiej, jednak elektryk coś daje ;)

hej. nie sprawdzalem kiedy visco sie zalacza, ale bardzo latwo sprawdzic prawidlowa prace. teraz gdy mamy upaly dogrzej silnik i zgas jak wentylator visco zatrzyma sie praktycznie razem z silnikiem to jest ok a jak zakreci sie jeszcze chwile to padniety. wentylator klimy zalacza sie przy o ile dobrze pamietam ok 95-97 stopniach.

Sprawdzalem temperatury w piatek 32 stopnie na zewnatrz. w trasie jazda stala 150 km/h tempomat temperaruta na climatroniku 94-95 stopni jazda 70- 100 92-93 stopnie w korkach po miescie 97-100 stopni.. dla tego silnika podobno temperatury sa normalne tak jak i dla 4.2. :)

Hej, dzięki za informację. Przepiąłem drugie visco, które mam zrezane i zapina "szybciej" i jest tak jak piszesz. Wszystko się wyjaśniło. Jestem spokojny. Dzięki :)

PS. po tdi i tak to 100 mnie przerażało ;)

Edytowane przez zgredek27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...