Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzić czy kompresor jeszcze żyje?


DumDum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z klimatyzacją, jedno jest pewne, zerwane sprzęgło. Tylko teraz zastanawiam się, czy wystarczy sama zmiana sprzęgiełka, czy od razu dać kompresor do regeneracji?

Wałek kompresora kręci się bez większego oporu, przeskoków itp. Tak ma być?

Edytowane przez DumDum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na pewno masz sprzeglo?

podaj numer sprężarki. Ja miełem motor BLB i u mnie jest 8e0260805BR i to jest model bez sprzęgła. To jest totalna jednorazówka. Sprężarka pracuje cały czas w tym przypadku.

PS. czy zapoznałeś się z najważniejszym postem odnośnie swojego modelu silnika na tym forum.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/78562-likwidacja-walkow-wyrownowazajacych-z-silnika-20-tdi-czyli-swap-pompy-oleju/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda sprezarka w B6/7/8 ma ciagly tryb pracy, sterowanie jest na zaworze kierunkowym, B5 ma na sprzegle elektromagnetycznym.

I każda sprezarka ma sprzeglo.

w przypadku zatarcia zrywa sie sprzeglo i os kompresora nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na pewno masz sprzeglo?

podaj numer sprężarki. Ja miełem motor BLB i u mnie jest 8e0260805BR i to jest model bez sprzęgła. To jest totalna jednorazówka. Sprężarka pracuje cały czas w tym przypadku.

PS. czy zapoznałeś się z najważniejszym postem odnośnie swojego modelu silnika na tym forum.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/78562-likwidacja-walkow-wyrownowazajacych-z-silnika-20-tdi-czyli-swap-pompy-oleju/

Tak sprzęgło jest na pewno.

Końcówka numeru to BF. Ale z tego co w ETCE widzę to i BR ma sprzęgło, wprawdzie inne niż moje, ale jest. Jak już zostało napisane wszystkie B6/B7 mają kompresory pracujące na stałe na sprzęgle zrywalnym.

Co do wałków, może się nie udzielam, ale jak widać, nie jestem na forum od wczoraj :) Pompa z BKD siedzi już od dobrych 100kkm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...