Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klejenie Lotki Klapy Avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wie ktoś może jak, czym przykleić lotkę klapy w avancie?

Wiem że na klej do szyb i taśmę 3M, ale właśnie czy oba stosować i gdzie taśma, a gdzie klej.

Oczywiście zależy mi na dobrym trzymanie, ale odpukać jak by była konieczność to chciałbym ją jakoś dać radę zdemontować.

Obawiam się, że jak będzie całość na klej to już na amen.

Nie ma raczej jak wycinać tego kleju przy tej lotce.

Lotka ori od B7 z wyciętymi już mocowaniem śrubami.

Chętnie skorzystam z wiedzy osób które montowały.

Opublikowano

ja montowałem co prawda w b5, ale montaż taki sam.

kleiłem za pierwszym razem na klej do szyb i to rozwiązanie za bardzo nie jest dla Ciebie, skoro bierzesz pod uwagę demontowania kiedyś lotki, po prostu zostanie na klapie klej, którego niczym nie ściągniesz.

Polecam w 100% taśmę dwustronną, ale piankową...Trzyma mi się na niej lotka bez problemów do tej pory od jesieni:)

Opublikowano
  • Autor

ja montowałem co prawda w b5, ale montaż taki sam.

kleiłem za pierwszym razem na klej do szyb i to rozwiązanie za bardzo nie jest dla Ciebie, skoro bierzesz pod uwagę demontowania kiedyś lotki, po prostu zostanie na klapie klej, którego niczym nie ściągniesz.

Polecam w 100% taśmę dwustronną, ale piankową...Trzyma mi się na niej lotka bez problemów do tej pory od jesieni:)

Jeśli chodzi tylko że klej na klapie zostanie to nie ma problemu.

Całe klapy są całkiem tanie.

Bardziej mi chodziło, żeby w razie co lotkę odzyskać.

Bądź co bądź to towar deficytowy :)

Opublikowano

ja polecam jednak samą taśmę. Tylko kup konkretną piankową

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

ja polecam jednak samą taśmę. Tylko kup konkretną piankową

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No tak się właśnie skłaniam do samej taśmy i dlatego zbieram dane jak się to sprawdza.

W poprzednim Avancie B5 miałem lotkę z włókna szklanego na klej do szyb i się trzymała bez problemu 7lat z myjniami automatycznymi.

Teraz nie wiem czy mi nie przyjdzie do głowy zmiana koloru lotki, a trochę się jej naszukałem i szkoda popsuć przy demontażu.

Inna sprawa że taśma ori jest naprawdę MEGA.

Ledwo ją zdjąłem z lotki i nie bardzo widzę, żeby mogła zaniemóc.

Może ewentualnie dać trochę kleju na płaskiej powierzchni gdzie jest jakieś podejście od strony dachu?

Po krzywiznach to już nie do zdjęcia raczej.

Ma ktoś doświadczenie jaką taśmę 3M zastosować?

Niby powinno być prosto, ale nie jest.

Jest ich od groma od akrylowych, po jakieś VHB, VHB RP itd.

Po dzisiejszej wizycie u lakierniku i propozycji taśmy takiej do listew bocznych o grubości może 0,8 trochę mnie zgięło.

Ori była chyba z 19mm szerokości i na pewno ok. 2mm grubości.

Całe krążki taśmy w takich wymiarach to jakieś kosmiczne koszta, ale czasem sprzedają na metry, tylko którą?

Lotka zamontowana na samą taśmę motoryzacyjną 19mm.

Jak się będzie trzymać to wyjdzie w praniu.

Odnośnie taśm 3M trochę się dowiedziałem i zrezygnowałem z jej zastosowania.

Piątkowe są jak zwykłe taśmy, a te motoryzacyjne (spieniony akryl) są mocniejsze niż klej do szyb.

Jak ktoś ma obiekcie czy taka taśma 3M VHB utrzyma czy nie to chyba niezależnie co się kolejki to utrzyma :)

Taśma jest droga, ale ja znalazłem w firmie Semicon możliwość kupienia na metry 5-6 i wielokrotność.

Otrzymałem też taki tester z taśmy piankowej 3M i akrylu do rozerwania.

Autentycznie, mimo że raczej słaby nie jestem to akryl jest nie do rozerwania.

Próbka 2x2cm jest do rozerwania, chyba że zostanie poddana dużej sile ze stałym obciążeniem.

Jak ktoś chce dożywotnio kleić lotkę, listwy czy co tam potrzebuje to warto się zapoznać.

Taśma nie tania, ale na pewno nie puści, ok. 30-35 N/cm wytrzymałości na rozrywanie :)

Zdjąć da się podobno jedynie podgrzewając mocno miejsce klejenia.

Może komuś się przyda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.