Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania w aucie


audimaniac2.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W mojej audioli brak ciepła w kabinie. Auto posiadam od roku więc już jedną zimę przemęczyłem. Wtedy ogrzewanie słabo bo słabo ale coś grzało. Co próbowałem zrobić:

- sprawdziłem węże od nagrzewnicy oba są ciepłe na dolocie i powrocie

- silnik trzyma równo 90 C, szybko się nagrzewa nie zauważyłem większego spalania

- próbowałem sprawdzić błędy na klimatroniku lecz nie wiem czy dobrze to robię. przy zapalonym silniku wchodzę w kod 1C i pokazuje 0. nie robi testu

nie wiem które kody mam brać pod uwagę ???

- w aucie jest lpg

- myślę że jest dobrze odpowietrzona (po ostatnim spuszczeniu płynu zrobione z jakieś 5 tys km)

Wszystko wskazuje na nagrzewnice ale czytałem że mogą to być zamknięte klapy od serwomotorów - wolałbym jeszcze to sprawdzić po kodach lub innym sposobem zanim rozgrzebie auto


TEMAT DO ZAMKNIĘCIA!

Powodem braku ogrzewania było zapowietrzenie instalacji (po wymianie rozrządu) i głupota panów gazowników, którzy montując przewody wodne do parownika podłączyli trójnikami bezpośrednio do nagrzewnicy. A niestety woda jak z resztą w innych typach instalacji wybiera najmniejszą linie oporu. Brak jakiejkolwiek zwężki czy dławika powodowało że ciepła woda szła w parownik a nie w nagrzewnice. Na dniach muszę przerobić instalacje w ten sposób że powrót z nagrzewnicy dam na zasilanie parownika a powrót z parownika gdzieś tam sobie podłącze.

Narazie w węża dochodzącego do parownika wcisnąłem taki sobie nypel z otworem może z 2-3 mm i po uzupełnieniu płynów i ponownym odpowietrzeniu grzeje aż miło ale jeszcze nie tak mocno jak powinno. I tak jest lepiej niż było. Przynajmniej wiem że nie czeka mnie rezanie deski bo nagrzewnica jest sprawna.


Auto znowu nie grzeje podejrzewam silniczki regulacji klap w audi. Gdzie one są?

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...