Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerwany przewód przy silniku... od czego?


JarekLKR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj pojechałem samochodem do sklepu. Zgasiłem a po powrocie już go nie mogłem odpalić :/ Po prostu kaplica.

Odkręciłem pokrywę silnika i zauważyłem przerwany przewód przy silniku który był prowizorycznie zaklejony taśmą izolacyjną.

Odczepiłem klemę i po paru minutach samochód zapalił. Dojechałem do domu no a dzisiaj zalepiłem go izolacją tak prowizorycznie żeby wytrzymał bo w poniedziałek prowadzę go do mechanika na wymianę rozrządu więc będę chciał żeby mi go wymienił.

Moje pytanie brzmi czy to rzeczywiście była by wina tego przewodu że samochód nie zapalił?

Od czego jest ten przewód i czy można go dostać np. w sklepie?

Tak wiem słabo się znam na mechanice ale liczę na pomoc. Pozdrawiam

m86iskjs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Masz na myśli ta rurkę czarna plastikowa? Jeśli tak to odma służy do odpowietrzania skrzyni korbowej silnika.

Ja u siebie wymieniłem ją na węża olejowego bo była zasyfiona w środku i w dodatku się połamała przy czyszczeniu.

Nie mam pojęcia czy przez to Ci nie odpalił, ale wydaje mi się, że po odłączeniu jej może nie trzymać obrotów.

f2e20d9a4835dcdece5044e0325f542f.jpg

Edytowane przez marcinx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to ta sama. Właśnie wracając wczoraj czułem że samochód nie pracuje równo. Dzisiaj jak ją zakleiłem jest już ok. Samochód chodzi ładnie. Dzięki kolego za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...