Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmęczone A4 kilka pytań związanych z elektryką


anowak84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nazywam się Andrzej i jestem z Torunia. Ostatnio kupiłem za śmieszne pieniądze Audi A4 1.6 z 1995. Golas ze wspomaganiem i centralnym zamikiem. Przebieg 250000km, jednak był sprowadzony w 2008 ze "standardowym" przebiegiem 180000km, co znaczy że pewnie ma o 100000km więcej. Co ciekawe samochód ma WSZYSTKIE oryginalne szyby, oryginalny przedni pas i nie ma żadnych sladów korozji więc raczej nie miał żadnej większej kolizji. Silnik odziwo nie ma żadnych wycieków jednak dziwne jest to, że jego charakterystyka pracy jest zupełnie inna od passata b5 1.6 ahl. Szczerze mówiąc myslałem, ze mniejsze audi będzie sporo szybsze, a tu się okazuje że duży passat jest bardziej dynamiczny, ma krótszą szkrzynie i dużo chętniej wkręca się na obroty. Audi mimo, że ma ten sam silnik (bazowo bo to nie ahl tylko wcześniejszy model) wolno się wkręca, trzeba mocno depnąć żeby zaczął jechać i przy większych prędkościach ma niższe obroty niż passat. Skrzynia biegów trochę wyje. Ogólnie planuję przywrócić autku trochę blasku, ale zachować je w oryginale. To tyle tytułem wstępu.



Problemy samochodu to:


1) Brak świateł długich, pozycyjnych przednich i możliwości "mrugnięcia" długimi. W przypadku włączenia pozycyjnych palą się tylko tylne. W przypadku włączenia długich gasną mijania i robi się ciemność. W przypadku mrygnięcia podczas włączonych świeteł mijania nic się nie dzieje. Sporo czytałem o tym i widzę, że to typowa usterka w tym modelu. Trzeba dostać się do manetki. Problem w tym, że mam dwie lewe ręce, a w opisach naprawy wygasły zdjęcia. Niewiem też jak ściągnąć kierownicę (czteroramienna z poduszką) i jakich narzędzi potrzebuję. Czytałem gdzieś post w którym ktoś napisał, że nie wyjmował manetki tylko napryskał do środka WD40 i zaczęło działać. Czy to wystarczy?



2) Lampka wnętrza w pozycji świecącej (wtedy kiedy ja chce) świeci bardzo słabo i przygasa. Nie ma problemu kiedy jest ustawiona na zapalanie się przy otwarciu drzwi. O co chodzi?



3) Auto przy zakupie miało szpanerskie radio z wysuwanym wyświetlaczem podłączone przez adapter z dwóch kostek na małą, które wyciągnąłem i przełożyłem do innego samochodu, chcę teraz kupić jakieś zwykłe radio czy oryginalne dwie kostki audi podejdą pod jakieś zwykłe radio? Ogólnie to wole jekieś oryginalne audi z epoki. Czy można wyjąć z wnęki te adaptery zmniejszające dziurę pod zwykłe radio?



Zgóry dzięki za pomoc.


Edytowane przez anowak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...