Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania i szuranie z układu napędowego


czarli1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał podobną sytuację że podczas przyspieszania na 5i6 biegu najbardziej odczuwalne od 100-140km/h słychac z lewej strony przechodzące cykliczne szuranie z towarzyszącym troszkę wyczuwalnym drganiem.Nasila się jeszcze bardziej kiedy zmienia się pochylenie terenu to znaczy kiedy z poziomej drogi nagle zaczynamy jechać w dół.Zmieniłem kompletną półoś i powiem że dużo się poprawiło ale jeszcze cos zostało.Mam około 1.5mm luzu góra dół na flanszach wychodzących ze skrzyni czy to ma jakiś wpływ na drażniącą mnie sytuację?Zamierzam zmienić jeszcze łożysko kołat bo łudzę się że to ono jest przyczyną.Przy mniejszych prędkościach jest minimalnie słychać cykliczne huczenie ale naprawdę trzeba się wsłuchać.Gdy zmieniałem półoś po prostu mocniej skręciłem łożysko i dlatego myślę że to mogło być przyczyną sporej poprawy ale oczywiście to są moje skojarzenia być może jestem w błędzie.Proszę o mądrą podpowiedz. ps. półoś kupiłem używaną ale z pewnego źródła,być może ona też nie jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...