Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po zgaszeniu silnika chodzą wentylatory


wkowal10

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Dzisiaj po przejechaniu 40 km (+4 st. C) wjechałem do garażu, zgasiłem silnik a wentylatory chodziły. Chodziły dość długo, kilka minut, więc odpaliłem silnik i wyłączyłem, dalej chodziły, po jakimś czasie znowu włączyłem silnik i zgasiłem- przestały chodzić. Czy to prawidłowo- czytałem że przy wypalaniu dpf-u tak się dzieje, czy po prostu jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dzisiaj po przejechaniu 40 km (+4 st. C) wjechałem do garażu, zgasiłem silnik a wentylatory chodziły. Chodziły dość długo, kilka minut, więc odpaliłem silnik i wyłączyłem, dalej chodziły, po jakimś czasie znowu włączyłem silnik i zgasiłem- przestały chodzić. Czy to prawidłowo- czytałem że przy wypalaniu dpf-u tak się dzieje, czy po prostu jest coś nie tak?

Normalna sprawa, po wypalaniu DPF-a tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko w porządku. Powinna być jakaś ikona na pulpicie informująca o wypalaniu dpfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko w porządku. Powinna być jakaś ikona na pulpicie informująca o wypalaniu dpfa.

Nie ma takiego info , jedynie mozesz jeszcze odczuc zwiekszone obroty na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy funkcja start stop przestaje działać przy wypalaniu, bo kojarzę że na pulpicie zapaliła mi się przekreślona ikona start stop, mimo że wszystkie warunki były spełnione, żeby działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jak często się włączają wentylatory

Dpf wypala się między 300km a 600km od ostatniego wypalania jeśli częściej włączają się wentylatory może być uwalony czujnik różnicy ciśnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po jeździe po wyłączeniu silnika chodziły wentylatory ok. 10 min. Czy to normalny czas pracy przy wypalaniu dpfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jest jakaś informacja ze dpf się wypala lub jest zapchany ,czy tylko objawy w/w ?W niektórych autach jest info ze dfp sie wypala lub jest zapchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...