Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie do osób które siedzą w ubezpieczeniach.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno auto z Niemiec przez komis w Polsce, dostałem fakturę jako umowa kupna-sprzedaży, wszystkie tłumaczenia itp. Było wykupione ubezpieczenie jakieś krótkie więc odrazu musiałem ubezpieczyć auto tak też zrobiłem ale ubezpieczyłem na tych samych niemieckich blachach. Kobietka w punkcie z ubezpieczeniami stwierdziła, że jak przerejestruje już autko na siebie dopisze aneks do umowy i wpisze nowe tablice. Na dzień dzisiejszy cienko z kasą i chciałbym odłożyć na potem przerejestrowanie auta na siebie na jakieś 2-3 miesiące. Ubezpieczenie mam na rok, przegląd ważny. Czy mogę tak jeździć? Wiem, że auto trzeba w ciągu 30 dni przerejestrować ale czytałem że nic mi nie zrobią jak tego nie zrobię, ważne jest mieć OC i przegląd?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzic nie mozesz tak w skrocie.

Co do faktu pozniejszej rejestracji to nic sie nie stanie, mozesz kiedy chcesz w praktyce, w teorii masz 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo samochod jest niezarejestrowany, ma prawdopodobnie lewe tablice a jak zrobisz bum to TU zrobi na 100% regres. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co musze go zarejestrować jak najszybciej? Dlaczego na lewych tablicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z niemiec tak?

Czyli masz najprawdopodobniej niebieskie tablice tzw wyklejanki, dorabiane w pl na wzor niemieckich. Nie sa to ori tablice - nie wolno na nich jezdzic.

Druga opcja masz ori tablice ze zdjetymi oznaczeniami landow - nie wolno jezdzic.

Masz czasowe (czerwone lub zolte) - mozna jezdzic tylko do dnia ich waznosci, pozniej sa niewazne.

Czyli reasumujac auto jest wyrejestrowane i niedopuszczone do ruchu w polsce. Nie wolno nim jezdzic.

W razie kontroli drogowej 500pln i holowanie w bonusie.

Jesli kogos pukniesz towarzystwo ubezpieczeniowe bedzie dochodzilo sie regresu odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... A więc jak najszybciej musze przerejestrowac auto, po przerejestrowaniu przepisze ubezpieczenie na nowe blachy tak?

I czy jest szansa na zwrot recyklingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem... A więc jak najszybciej musze przerejestrowac auto, po przerejestrowaniu przepisze ubezpieczenie na nowe blachy tak?

Tak. Zrobia aneks do umowy ubezpieczenia i tyle.


I czy jest szansa na zwrot recyklingu?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanie do czasu upływu 30 dni od daty zakupu do rejestracji mogę tym autem się poruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 30 dni to tylko termin wedle ktorego masz zarejestrowac samochod po kupnie.

Napisalem Ci juz.

Autem z niemiec mozna jezdzic tylko i wylacznie gdy ma wazne tablice zjazdowe. Czyli posiada rejestracje krotkoterminowa.

W niemczech samochod zostal werejestrowany, w tym momencie nie jest nigdzie dopuszczony do ruchu.

Badanie i OC to nie wszystko. To sa niezbedne rzeczy do zarejestrowania auta a dopiero ta czynnosc dopuszcza auto do poruszania sie po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc SSSV auto przerejestrowane i ubezpieczone śmiga po naszych drogach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...