Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników przednich


erni1922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, potrzebuję pomocy w doborze głośników na przód, bo fabryczne chyba powoli zaczynają zdychac :decayed:
Miło by było gdyby obyło się bez rzeźbienia. Da radę zmajstrować jakies sensowne 13cm w kwocie 100zł czy lepiej dorzucić na coś konkretnego?
Zagra to z Blaupunktem Alicante cd32? Nie chodzi mi o to żeby zrobić dyskoteke, tylko zeby w miare znosnej jakosci posluchac sobie muzy
Z góry dzięki za porady :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za 100 zł szukaj jakiś używek ale no cenowo średnio, myślę lepiej odłożyć i kupić nowe z gwarancją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ktorychs z tych?
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-samochodowe-pioneer-ts-g1332i
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glosniki-magnat-car-fit-213
I czy lepiej kupic glosniki w necie czy w jakims takim wlasnie markecie?

Sory ze tyle pytan, jestem w tym zielony :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś Ty, ostatnia rzecz jaką bym tam kupił ;)http://www.car-tronic.pl/tutaj sobie zobacz, kupowałem tam interfejs sterowania z kierownicy i jakies pierdółki wszystko bylo ok, nawet chętnie słuzyli z pomoca w podłączeniu ;) oczywiście nie reklamuje a ni nic z tych rzeczy;)

edit. syki też chcialbys zmienic? na tej stronce patrz na marki hertz alpine, na pewno lepiej zagra niz ten smieszny pajonier z media m ;)

Edytowane przez kubix9417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syki chyba narazie zostana, ew. w blizej nieokreslonym czasie wymienie, nie denerwuja mnie tak jak te dolne ;)
na jaki typ głośnika sie nastawiac?

a nie dodałem też że zależy mi na jakimś przyjemnym basiku

Edytowane przez erni1922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze te głosniki ktore pokazałes pioneer to sa 2drozne współosiowe wiec sie nie nadaja do przodu.szukaj normalnego wofera 130mm takiego jak np ten drugi magnat.

po drugie za 100zł 13cm wofer zagra identycznie kazdy jeden ,wiec najlepsze wyjscie kupic dobre uzywane ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli chce zeby gralo to po prostu wymienic glosnik na sprawny, a zeby poczuc roznice wrzucic jakis wiekszy glosnik, radio, wygluszenia i reszte pierdół, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Jak chcesz tanim kosztem to poprostu zmien tylko głosnik na ori i spokój(narazie :-)) a jesli chciałbys uzyskac lepszy efekt to tylko 16cm w furtki + maty ,do tego wzmak i skrzynka do bagaja i nie żadna "rura" tylko skrzynia zamknieta lub br.Wtedy poznasz co to "lepiej" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak słuchanie nie jest tak darmowe jakby się wydawać mogło :decayed:
A jestescie w stanie polecic jakies fajne radyjko tak do dwóch stówek? Czy też nie bardzo jest sens pakowac kase w szit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko kwestia gustu i podejscia :D bo a4b5 i rs4 to 2 auta ale jednak "trochę" inne :wink:

Za okolo 200-400 bedziesz w stanie upolowac fajne uzywane radio. szukaj alpin cda np cda 9812 cda 9813 cda 9815 lub pioneer np deh 6700ub lub podobne z tej serii.Zagraja lepiej niz seria a i napewno podkreslą barwe i bas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz jeszcze jedna sprawa:
Kupiłem wczoraj jednak nowego Pioneera MVH-180UB, po podłączeniu go okazuje się że tylne głośniki nie grają, co robić?
Tak wyglądają kable wchodzące do radia (czy jak to sie tam fachowo mowi :decayed: ):

n6xbp.jpg
Tu kable wychodzące z radia:
zv3b4o.jpg
A tu wszystko po podłączeniu:
2v93c4i.jpg

Jak widać jedna kostka nie jest nigdzie wpięta, chyba nie tak powinno to wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś wizualne różnice między bose a niebose?
A i druga sprawa, nie mogę podłączyć anteny, co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zobacz czy masz emblematy bose na maskownicach głośników :) do anteny musisz kupić separator antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem nigdzie emblematów, a i jakość niezbyt cudowna :D
Tzn kupując to:
http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i5652091565.html
I to:
http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi-i5652452941.html
Wtedy mam już komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...