Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie skrzyni basowej pod ori wzmacniacz


Xanshir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zrobić w moim samochodzie w miarę dobre audio tanim kosztem. Nie chcę montować wzmacniacza, ponieważ dysponuję małym budżetem i nie chcę ciągnąć kabli przez cały samochód. Udało mi się już zamontować głośniki 16cm średniotonowe Pioneera w przednich drzwiach. Zrobiłem to jak na zdjęciu: http://obrazki.elektroda.net/23_1200843364.jpgi zamknąłem drzwi matami wygłuszającymi. Oczywiście głośniki i tweetery podłączyłem na zwrotnicach. Jedyne czego mi brakuje, to mocnego basu. Mam oryginalny subwoofer w nadkolu. jednak gra on słabo w porównaniu do np. taniej tuby. Pomyślałem więc, czy dałoby radę podłączyć zamiast ori suba skrzynię basową do ori wzmacniacza? Czy wyjście w ori wzmacniaczu nie jest czasem 3Ω, więc to zagra jeszcze słabiej? Proszę o porady. Wszystko siedzi pod radiem Kenwood KMM-101RY moc 4x22W RMS

Dodam, że w samochodzie było oryginalne nagłośnienie Nokia.

Edytowane przez Xanshir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się jaka jest moc tego fabrycznego wzmacniacza(może ok 2x30W - tak strzelam), ale wiem, że napędza on głośnik dwu-cewkowy coś koło 160 mm. Jeżeli podłączysz do niego jakiś większy głośnik to po pierwsze to nie zagra dobrze, a po drugie wzmacniacz może się szybko "skończyć". Jeżeli chciałbyś coś poprawić używając fabrycznego wzmacniacza to szukaj jakiegoś subwoofera o takiej mocy. Miałem taki u siebie w poprzednim aucie, grał pod samym radiem i całkiem ładnie brzmiał. Był chyba od kina domowego - ale nie polecam używać sprzętu domowego w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...