Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc przy zakupie car-audio


nowy12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wyposażyć swój samochód w car-audio do 1500 zł. Mam na myśli wszystko: głośniki, subwoofer, wzmacniacz i radio. Wiem za te pieniądze szału nie stworze ale jeżeli mógłby mi ktoś doradzić jaki sprzęt kupić żeby się zmieścić w tej granicy cenowej oraz żeby jakoś to grało. Chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem w tym temacie. Jeżeli jeszcze mógłby ktoś mi doradzić jak najlepiej zrobić, kupić głośniki wzmacniacz i subwoofer i pod wzmaka podłączyć 4 głośniki a sub bez wzmaka czy 2 głośniki pod wzmacniacz razem z subem a może kupić aktywny subwoofer? No i jeszcze mam pytanie czy głośniki z tyłu da się jakoś w montować w drzwi bo póki co mam w desce od bagażnika. Jeżeli jest ktoś w stanie udzielić mi jakiś porad na te wszystkie wątpliwości byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś ile chcesz głośników kupić, rozumiem że w drzwi na przód i tył, tak ? Czyli wychodzi że chcesz kupić radio, 2 zestawy głośników, subwoofer, wzmak oraz kable do tego, tak ? W tej kwocie radziłbym ci szukać używanych, bo z nowymi będzie ciężko się wyrobić w tej kwocie. Chcesz podłączyć głośniki pod wzmaka a subwoofer bez wzmacniacza ?:D Przecież to ci w ogóle nie będzie grało :) Sub musi mieć wzmaka żeby grał.

A i nie kupuj aktywnego subwoofera bo to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnego subwoofera nie kupuj :) Kup na przód jakieś hertzy czy JbL a kable żeby nie były najciensze ja mam chyba 10mm albo 20 mm już nie pamiętam firmy Dietz a skrzynie basowa Alphard Yakuza 350w rms i patrz na moc Rms bo to najważniejsze. Osobiście bym nie montował głośników na tylną półke czy drzwi...ja swoim mam przodu drzwiach i skrzynie basową i zupełnie wystarczy :) Wzmak mam podłączony tylko do skrzyni basowej i wystarczy 2 kanałowy chyba ze chcesz głośniki to 4 kanałowy musisz zakupić.

Edytowane przez SharkS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Exmi, tak zastanawiałem się nad kupnem 4 glosnikow. A radio jakie panowie możecie polecić? I cenowo jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile chcesz przeznaczyć na radio to będzie łatwiej coś podpowiedzieć :) Nie kupuj żadnych "no name" czy peiyngów które czasami nieźle wyglądają a są bardzo kiepskie.

Alpine, Pioneer, Kenwood, Sony- szukaj czegoś takiego. A głośniki to skoro mają być podpięte tylko pod radio to wystarczy, że będą miały około 40watt RMS, więcej nie potrzeba, a będzie grało to już przyzwoicie. Nowe Hertze, JBLe, Pioneery czy Alpine możesz już kupić w granicach 150zł za komplet.

Btw. Mam skrzynię Clarion na sprzedaż, 250 watt RMS w dobrej cenie jakbyś był zainteresowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na taki zestaw : 2 głośniki z przodu, subwoofer pasywny, wzmacniacz 4 kanalowy i radio. To wszystko pod wzmaka. Nie wiem do jakiej granicy cenowej radio. Potrzebowalbym pomocy w tym w co ile zainwestować aby wyszło najkorzystniej i żeby zmieścić się w 1500. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głośniki z przodu planujesz włożyć 16cm? Jeśli będziesz zakładał głośnik dedykowany do b5 czyli chyba 13cm i zakręcie na stare miejsce do tapicerki to odpuść wzmak .Daj je pod radio a wzmak kup 2 kanałowy tylko pod sub .Radio szukaj używki z alpine serii cda lub pioneer deh tylko tutaj jeszcze w deh-ach są lepsze i gorsze wiec jak się zdecydujesz na pionka to pokazuj jaki upatrzyles :-).Sony omijaj dużym łukiem (chyba że stara seria xes :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz kupić mocny wzmacniacz 4 kanałowy żeby uciągnęło ci 2 głośniki plus subwoofer w mostku ;)

Dlatego lepiej szukać użwyki wzmaka, bo nowy mocny i w miarę dobrej firmy będzie kosztował połowę twojego planowanego budżetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na taki zestaw : 2 głośniki z przodu, subwoofer pasywny, wzmacniacz 4 kanalowy i radio. To wszystko pod wzmaka. Nie wiem do jakiej granicy cenowej radio. Potrzebowalbym pomocy w tym w co ile zainwestować aby wyszło najkorzystniej i żeby zmieścić się w 1500. :D

Sory za spam. Telefon mi coś zamulil i myślałem ze nie wysłałem tego postu. Co myślicie o głośnikach na przód Hertz ESK 165 (400 zl) , radiu Alpine CDE-171RM (400 zl) subwoofer pasywny Alpine SBG-1244BP (500 zl) i wzmacniacz Alpine PMX-F640 (500 zl). Stwierdziłem zwiększyć wydatek do 2000 zł. Jeżeli możecie coś powiedzieć o tych produktach byłbym bardzo wdzięczny. Może możecie polecić coś lepszego w tych granicach cenowych. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz będzie za słaby do tego suba, a gdzie jeszcze głośniki. Wzmak ma 150 RMS w mostku, a sub 250. Bedzie to grało, ale nie będzie wykorzystywało pełni możliwości subwoofera :) Dolicz jeszcze sobie jakieś solidne kable, cena około 100-150zł.

Koniecznie musi być nowy ten sprzęt ? Bo skoro chcesz przeznaczyć po 500zł na suba i wzmak to kupiłbyś już coś zdecydowanie lepszego...

A głośniki Hertze to nie wiem czy by ci w drzwi weszły bo są dość spore :)

Zobacz sobie to ciekawa propozycja może cię zainteresuje:

http://allegro.pl/ground-zero-kable-basspack-1500w-rms-warty-2400-zl-i5313039903.html

Edytowane przez Exmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdą ,pod 16ki trzeba rzeźbic. (Warto!)radio może być alpine ale szukaj cda nie cde np .uzywka 9815.9833 9835 (tylko 35 to koszt około 700)ogólnie radio za 400-500 używane kupisz dość fajne i dobre .jeśli chodzi o wzmak i sub ,podam Ci namiary na człowieka który w tym siedzi i na bank dopasuje ci wzmak i sub w b.dobrej cenie i jakości. Jeśli by Cię to interesowało odezwij się na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz ESK 165 miałem swoim pierwszym samochodziku i mam do tej pory w szafie :P powiem ci ładnie grają maja moc 100w rms ale u mnie grały bez wzmacniacza ale z tego co wiem pod wzmakiem pokazują co potrafią :) A4 przód wchodzą chyba 13 więc żeby włożyć 16 trzeba rzeźbić jak kolega wyżej napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Jeżeli chodzi o używany sprzęt to co moglibyście mi poradzić w takim razie? Na te hertze 165 mam osobę co mogłaby mi wyrzezbic. Myślicie że się oplaca? I jak ogolnie najlepiej to rozplanować do 2000 zł ? Ile pieniędzy na co? Jestem kompletnym laikiem. Dzięki z góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 to już idzie to ładnie zrobić ze sprzętem używanym .radio alpine lub pioneer do 500zl przód odseparowany nowy około 500 tyl sub +wzmak około 600 i 400 zostaje na kable i maty .Myślę że tak to by wyglądało .wzmak 4 kanałowy +sub jest do ogarnięcia w dobrej cenie .jak byś się już zdecydował to pisz priv a ja ci dam namiary na kolegę który Ci dobierze taki zestaw.Aha i co do cen to napisałem wstępnie ale może być tak że radio 600 a głośniki 400 ale to już kwestia konkretnego wyboru .tak czy tak za 2 koła zrobisz w miarę fajne granie :-)

Ps .dobór mat i kabli to tez śliska sprawa i może być tak że 400 braknie ale z drugiej strony tez nie wiadomo do końca ile za resztę wyjdzie.

I jeśli chodzi o przód to tylko 16cm!!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód to tylko 16, dobry zestaw odseparowany. Kup 2 rolki taśmy dekarskiej i porządnie wygłusz drzwi, Na to alpina z seri cda. Później zbieraj na dobry wzmak mono np. Magnat RX MONO, kup jakiś dobry głośnik basowy, ja np. upolowałem za 100 lanzara hrw dc10, pod to zmontowali mi skrzynie i gnie blache w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...