Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P0011


matejko711

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem audi a4b6 Avant 1.8T BFB zmieniłem olej na LIQUI MOLY 5W40 ( nie wiem jaki był wcześniej zalany) po kilku dniach zapalił mi się check P0011 Przestawianie wałka rozrządu.A (rząd 1) Za wczesny lub błąd systemu

Dodam, że nie wiem też kiedy był zmieniany rozrząd samochód nie szarpie nie traci mocy co może być przyczyną olej za rzadki ? Wina rozrządu? Po skasowaniu błędu zapalił się następnego dnia przy rozruchu.

Edytowane przez matejko711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na forum poruszany wiele razy. Masz problem z nastawnikiem faz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podesłany temat z forum aczkolwiek u mnie wygląda to trochę inaczej gdyż, jak tu kolega w temacie opisywał u mnie też pojawia się tylko błąd w momencie rozruchu po nocy/paru h. Auto jeździ normalnie itp. Wykasuje się błąd i można cały dzień jeździć, "butować" gasić i zapalać auto i błąd się nie pojawi. Jedynie w momencie porannego rozruchu jak się ruszy gdy auto jest jeszcze na "ssaniu", jeżeli się chwile poczeka aż zejdzie z obrotów to kontrolki nie zapali. Dodam, że z tyłu silnika słychać metaliczny dźwięk jakby nie dostawał się tam olej do podzespołów. Jakieś 5 tys temu wymieniałem łańcuszek z napinaczem także to jest raczej w porządku. Możliwe, żeby nastawnik tak hałasował? Ewentualnie może wina leży po stronie czujnika N205 który jak rozumiem on dostarcza olej aby zmieniać fazy rozrządu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...