Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana oleju z castrola + STAGE 2 WARSZAWA


cycu265

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłem swoje audi po długich poszukiwaniach, finalnie zdecydowałem się na benzynę (wkalkulowałem w koszty STAGE2) ze względu na to, iż będę nim robił jakieś 15-20tys km. rocznie :D

AUDI A4 B8 2.0 TFSI 2009 180KM manual - kod silnika: CDNB przebieg sprawdzany w ASO AUDI: 158750km

Na przeglądach w ASO podczas min. wymiany oleju lany był do niego Castrol professional longlife III 5w-30. Aktualnie świeżo po wymianie filtrów oleju zalany castrolem edge titanium fst 5w30. Po przejechaniu ponad 500km pojawił się komunikat o dolaniu max 1l oleju, dolałem więc resztę która mi została i póki co komputer pokazuje wskaźnik na lekko ponad 50%.

Odnośnie kwestii stage2 to dostałem informację od jednego z pracownika Krasnobrodzka racing:

"Nie prowadzimy mechaniki, więc muszą do nas trafić jedynie tłoki oraz głowica. Musi Pan znaleźć warsztat, który Panu rozbierze i poskłada silnik.
1. Przeróbka tłoków wraz z pierścieniami 800 zł
2. Proszę przywieźć lub wysłać tłoki korbowody , głowicę bez wałków i dźwigienek z zaworami spiętymi. Koszt naprawy głowicy około 850 zł. Koszt naprawy głowicy może się zmienić po weryfikacji.
3. Ewentualna wymiana tulejek w korbowodach 300 zł
4. Czas naprawy około 2-3 dni robocze.
Pierścienie dajemy wszystkie nowe. Pierścieni nie zakładamy na tłoki."
I w tym momencie pojawiają się 2 pytania:

1. Jaki polecacie najlepszy olej do 200zł/5L, tak żebym mógł go bezinwazyjnie wymienić z tego castrola edge titanium fst 5w30?
2. Możecie polecić jakiegoś mechanika w Warszawie, który wykończy robotę pracowników krasnobrodzkiej?
Nie mam zamiaru robić tego w ASO audi bo tam ceny roboczogodzin i samych części są śmieszne. Jeśli ktoś by to wykonał a jest z drugiego końca polski, to też nie jest dla mnie większy problem. Rozmawiałem z dwoma użytkownikami tego forum i cena takiej usługi to około 4k zł.
Z góry dzięki za zaangażowanie i pomoc
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...