Skocz do zawartości
IGNOROWANY

''Poluzowana guma?'' na wahaczu dolnym przednim lewym


miszaq92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze,

Problem mojego stukania w zawieszeniu jest wciąż nierozwiązany, wymienione końcówki drążków, ustawiona pełna geometria kół, zawieszenie sprawdzone i luzów BRAK. Do czasu aż odwiedziłem dziś mechanika, który niemal pewnie wskazał wahacz dolny tylny lewy i faktycznie gdy wsadziłem tam palec to ten plastik? guma? lata sobie luźno (można obkręcać dookoła) i tu pojawia się moje pytanie: czy to właśnie to może być problemem pukania w trakcie jazdy? oraz czy przy ewentualnej wymianie wahacza dolnego tylnego wymieniać też przedni? Poniżej zamieszczam zdjęcie tego co ''lata'' sobie luźno.

I niech mi ktoś napisze jak te 2 wahacze na dole profesjonalnie sie nazywają.... bo już sam się pogubiłem z tymi nazwami

lrbbe73v8dos.jpg

Edytowane przez miszaq92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni - Wahacz sprężysty

Tylny - Wahacz reakcyjny

Ale sprzedawcy nie ogarniam tego i trzeba im mówić przedni dolny tylny "banan"

Jeśli sworzeń jest w dobrym stanie to wystarczy zmienić sama tuleje 80zl LMI - 2 tygodnie temu zmieniałem u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, czyli rozumiem ze to co oznaczylem na zdjeciu nie powinno "latac" i to moze byc przyczyna stukow?

Wlasnie sobie przypomnialem ze Ja ta tulejke w tym wahaczu wymienialem jakies 2 miesiace temu... Ale przed wymiana tez stukalo. Sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tuleja moze pukac jak również skrzypić.

Numer LM 17659 01. Taka ja zamontowałem do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa sie pogarsza bo napier***a coraz mocniej, tyle ze na stacji diagnostycznej po dosc dlugich ogledzinach koles stwierdzil ze to wlasnie 2 dolne z lewej (fakt czuje ze to lewa strona) natomiast bylem w warsztacie, gdzie poczynajac od szarpakow, katowaniu w kazdy inny sposob wlacznie z jazda przez mechanika stwierdzili ze brak luzow... A ja jadac mam wrazenie ze zaraz sie cos urwie i sam nie wiem czy brac sie za wymiane tych wahaczy czy czekac az ten faktyczny luz sie pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...