Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek mocy co jakiś czas, błąd P0403, ?


Bartłomiej Pazdrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam audi a4 b7 2.0 tdi 140km 2006 rok BRE. Zapaliła się kontrolka od silnika. Po sprawdzeniu błędów wyskoczył błąd Egr P0403. Wyczyscilem zawór ale auto nadal muli-raz ma moc raz nie.

Czy ktoś z was miał podobny problem?? Wymiana zaworu na nowy rozwiąże problem czy to nie zawór??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj pełna tresc błedu to jest częsciowy numer błedu wspominajacy o EGRze... moze problem tkwi w instalacji elektrycznej a nie w mechanice....

a zagladałęs do wnetrza silniczka - moze tryby pierwsze ząbki straciły....

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik z log wrzuciłem na stronę.

http://textuploader.com/5b5pl

Widzisz coś innego podejrzanego w tym pliku z błędami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr jak wyzej ci napisałem zajrzeć trzeba by było do wnętrza samego silniczka,trzeba by było także spr.inst.elektryczna raczej watpie aby była przerwana chyba że jakieś gryzonie się dopadła pod maską cios jest nadgryzione i raz łączy raz nie.. We Wtyczce egru popodginaj piny może być chwieja styk.

Co do egru może wskazywać błąd egru także przez chłodniczke spalin w której jest klapa zamykając Przepływ spalin która sterowana jest przez elektrozawor podcisnieniowy może ten zawór być wadliwy.bkad może być także powiązany z przepływomierzem..

Co do absu -spr żarówki świateł stop albo wymień obie na nowe...skasuj błędy i obserwuj czy wróci jeśli wróci na 99% włącznik św. Stop Przy pedałem hamulca do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyten błąd świadczył o ewidentnej usterce to tak a to jest błąd który powiązany jest z elektryka więc może być problem jak ci wyżej napisałem co trzeba by sprawdzić.

Odepnij wtykę i popodginaj piny we wtyczce którą odpinanasz od egru.

Podłącz vaga i rób zastosowanie egru i nasluc**j czy nic w nim nie strzela w czasie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...