Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 2.8 ACK - Wysokie obroty po odpaleniu (ssanie ?)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem że auto po odpaleniu jakby przez 2-3minuty chodzi na wyzszych (ok. 1200) obrotach. Wygląda to jak w starym polonezie kiedy odpalało się na ssaniu a po jakimś czasie sanie się wyłączało i silnik powracał do normalnych obrotów biegu jałowego. Sytuacja jest niezalezna od temperatury otoczenia, było tak w zime, i tak samo jest w lato, natomiast po rozgrzaniu auta do temp roboczej i ponowynym urochomieniu na rozgrzanym silniku juz tak się nie dzieje, aż do czasu kiedy silnik całkowicie sie wystudzi do temp otoczenia sytuacja sie powtarza od początku. Czy jest jakiś czujnik odpowiedzialny za to który mógł ulec uszkodzeniu? Jak to sprawdzić i co dokładniej?

Opublikowano

Tak, odpowiada za to czujnik temperatory wody ukladu chlodniczego G2/G62. Wynika, ze masz go sprawny i nie masz sie o co martwic :)

Opublikowano
  • Autor

Aha, to tak ma byc nawet w ciepłe dni ze na tym ssaniu chodzi przez jakiś czas? Nie wiem może się myle ale kiedyś jakoś tego nie zauwazałem ze po odpaleniu na zimnym chodził na wyższych obrotach...

Opublikowano

tak w lecie ssanie tez jest potrzebne, kazdy stary wolnossak tak ma nie masz co sie martwic

gorzej gdyby z ssania nie chcial zejsc, a tak jest ok :wink:

pzdr

Edytowane przez uszolek

Opublikowano

Akurat ja ostatnio mialem przypadek z uszkodzonym czujnikiem temperatury (kupilem podrobe oryginalu jak sie okazalo :decayed: ) i wlasnie to bylo na przelomie marzec/kwiecien, gdzie jeszcze doskwieraly nam temperatury zewnętrzne rzędu 0-3st.C i wlasnie o poranku jak było 0st.C nie było w ogóle ssania, tylko samochód od razu śmigał na ~740obr/min co mnie zdziwilo, a zaś jak było 12-14st.C to na zimnym odpale ssanie się włączało. No i oczywiście do tego dochodziło to, że gdy samochód był na pewno nagrzany to wskazówka pokazywała ~70st.C a na kanale 49 klimatronika było 70-76st.C max.

Piszę tak dla potomności jakby komuś się to zdarzyło, że to jest ewidentna awaria czujnika G2/G62

Aha no i oczywiście w VAGu jest błąd.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.