Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB-RADIO onwa problem


Rekomendowane odpowiedzi

witam pare dni temu padlo moje stare cb radio i jego miejsce zostapila onwa mk3, ale jest problem zaras po kupnie zapytalem kolesia u ktorego kupowalem czy trzeba bedzie zestroic antene (ML 145 na magnaz) i radio, powiedzial ze mi zestroi, ale nie mialem w aucie anteny wiec pojechalem po nia, w domu podlaczylem radio uruchomilem i na strojenie (raczej nie uzywalem gruszki) radio naprawde ladnie odbieralo glosno, wyraznie,... itd wszystko oki, koles zestroil wszystko sprawdzil jak slychac ktos tam sie odezwal z nawet daleka bylo oki to po chwili radio z antena do bagarznika i do domu, na drugi dzien jechalem do Warszawy, wyjezdzalem w nocy, ruch prawie zerowy, to i w radiu cisza, ale z biegiem czasu ruch coraz wiekszy a w radiu cisza sporadycznie ktos sie odezwal na moje pytania prawie nigdy nikt nie odpowiadal??? ok godziny 8:00 bylem we warszawie samochodów tyle ze niewiem a w radiu bardzo sporadycznie ktos sie odezwal czesto w odpowiedziach slychac bylo szumy.

w radiu wszystko dobrze ustawione am sq vol

kabel radio antena nie uszkodzony

polaczenie kabla z antena - ok

gruszka podlaczona dobrze sygnalizuje wcisniecie ptt

czy problem moze polegac na zlym zestrojonym radiu?

czy moze to jakies uszkodzenie radia lub anteny?

podczas strojenia auto stalo jakies 6-7 matrow od dosyc wysokiego i dlugiego budynku?

z gory dziekuje za jaka kolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pare dni temu padlo moje stare cb radio i jego miejsce zostapila onwa mk3, ale jest problem zaras po kupnie zapytalem kolesia u ktorego kupowalem czy trzeba bedzie zestroic antene (ML 145 na magnaz) i radio, powiedzial ze mi zestroi, ale nie mialem w aucie anteny wiec pojechalem po nia, w domu podlaczylem radio uruchomilem i na strojenie (raczej nie uzywalem gruszki) radio naprawde ladnie odbieralo glosno, wyraznie,... itd wszystko oki, koles zestroil wszystko sprawdzil jak slychac ktos tam sie odezwal z nawet daleka bylo oki to po chwili radio z antena do bagarznika i do domu, na drugi dzien jechalem do Warszawy, wyjezdzalem w nocy, ruch prawie zerowy, to i w radiu cisza, ale z biegiem czasu ruch coraz wiekszy a w radiu cisza sporadycznie ktos sie odezwal na moje pytania prawie nigdy nikt nie odpowiadal??? ok godziny 8:00 bylem we warszawie samochodów tyle ze niewiem a w radiu bardzo sporadycznie ktos sie odezwal czesto w odpowiedziach slychac bylo szumy.

w radiu wszystko dobrze ustawione am sq vol

kabel radio antena nie uszkodzony

polaczenie kabla z antena - ok

gruszka podlaczona dobrze sygnalizuje wcisniecie ptt

czy problem moze polegac na zlym zestrojonym radiu?

czy moze to jakies uszkodzenie radia lub anteny?

podczas strojenia auto stalo jakies 6-7 matrow od dosyc wysokiego i dlugiego budynku?

z gory dziekuje za jaka kolwiek pomoc

Nie zawsze jest taki ruch w eterze o 8 rano rożnie to bywa ,a antenę jak stroisz to nie powinien stać blisko wysokiego budynku . Ale jak nie jesteś pewien ze radio chodzi dobrze zawsze możesz krzyknąć czy cie słychać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził połączenie we wtyczce kabel od mikrofonu -> wtyk w radiu. Miałem podobnie w niby to lepszym radyjku i również po włączeniu tangenty pokazywało mi że niby nadaje, a przypadkiem wpadłem na to, że coś jest nie tak we wtyczce. Jeden kabelek się odlutował i robił zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ruchu to chociazby jak jezdzilem predzej ze stara cobra o tej porze to byl spory ruch, co do pytania sie jak mnie slychac to przez ok 4 h pytalem sie z 20-25 razy i tylko raz koles mi odpowiedzial z tira ktory stal ok 400m odemnie ze bardzo bobrze, moze mnie slysza a ja ich nie? albo bardzo mala czesc a zapomnialem napisac ze jezdzilem z identycznym radiem niepamietam jaka antena ale cos ok 1,5 m no i bez porównania cos jest nie tak z tym moim zestawem

[br]Dopisany: 02 Grudzień 2008, 20:49_________________________________________________a panowie mam jeszcze takie pytanie gdzie najblizej ulicy szyszkowej w warszawie jest jakis serwis cb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do gościa od CB żeby Ci swr ustawił na reflektometrze i zrób test, a jak dalej będzie cisza to mażesz mieć tzw. zimny lut na cewce w antenie. Ja tak miałem i długo się motałem o co chodzi, raz słyszałem raz nie i prawie nigdy nikt mi nie odpowiadał :wallbash: Kolega przetopił mi luty i pomogło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...