Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z klimatyzacja


Dariusz Korczykowski

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

mam problem otóż włączam klimatyzację , symbol włączonej klimatyzacji się zapala, nawiew działa ale niestety nic innego się nie dzieje kompresor takze się nie załącza, auto stało dwa tygodnie nie używane przed postojem wszystko działało, probowałem posiłkować się forumowi kodami i na temperaturze otoczenia pokazuje duza 2 i małe 2 nie wiem czy tego nie jest wina co i poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Jeśli klimatyzację uruchomiłeś a nie czujesz ( delikatne zejście i powrót do normy obrotów silnika)/ nie słyszysz pracy kompresora, to ewidentnie znaczy, że się nie załącza. Przyczyn jest troche... Zdecydowanie uważam abyś udał się do serwisu klimy niech Ci sprawdzą, czy masz czynnik w układzie. Jeśli:

- brak czynnika, to wtedy niestety ale musisz poprosić o napełnienie klimy ( 700 gram w A4 B5 -> około 120 złotych ) i szukać po wężach, skraplaczu ( chłodnicy ), kompresorze kolorowego wycieku ( kolorowe się bierze z dodawanego do czynnika barwnika. Jeśli nie będzie widać wycieku to dać do speca, niech pod światłem specjalnym sprawdzi.

- jest czynnik -> tutaj na pierwszy ogień idzie kompresor klimatyzacji, sprawdzić taki jeden kabelek od kompresora czy dobrze siedzi, czy nie odpadł, następnie w kompresorze jest tzw. sprzęgło, które najprościej mówiąc uruchamia kompresor.

Więcej ciężko mi powiedzieć, co może być, może koledzy coś dopiszą. U mnie prywatnie okazało się, że nie mam czynnika i mam wyciek na łączeniu aluminiowym ( takie co się chyba na prasie ściska -> dla chętnych numer OE: 8D1 260 710 F ) węża wysokiego ciśnienia. Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś auto wróciło z warsztatu okazało się brak czynnika ale nie ma żadnych wyciekow oraz był jakiś kabelek odlaczonu możliwe że po wymianie rozrządu coś gdzieś się poluzowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...