Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB - wysoka temperatura silnika / grzeje się


PhantomLordM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem różne posty na tym i innym forum, jednak problemu nie udało mi się rozwiązać, stąd ten post.

A4 B5, silnik AEB z LPG.

Sytuacja jest następująca: na klimatronicu oraz na vag'u podczas postoju pokazuje mi w okolicach 99-105 stopni. Na zegarach wskazówka czasem bardzo delikatnie wychyla się poza 90 stopni, a standardowo siedzi lekko poniżej tych 90 stopni. Sytuacja bez różnicy czy LPG czy cały dzień na PB.

Wymienione:

- pompa wody (stara wyglądała w porządku, wirnik cały i metalowy, bez stwierdzonych luzów)

- termostat (na wahlera)

- chłodnica

- czujnik temp. w króćcu od tyłu głowicy (ale na używkę z innego silnika, w którym problemu nie było)

Żadna z powyższych wymian problemu nie zmieniła, że w korkach w lecie czy zimie bez problemu mam wskazania 99-105 stopni na klimatronicu. Dodam tylko, że ogrzewanie działa bez problemu a układ za każdym razem odpowietrzam przez zsunięcie węża idącego do lub z nagrzewnicy (nigdy nie pamiętam który to).

Wiskoza jest na 100% nie sprawna, nie zakleja, ale spięty na stałe na II bieg wentylator elektryczny nie zmienia nic, poza tym, że elegancko wychładza chłodnicę (na wejściu chłodnica gorąca, a cała reszta robi się letnia).

Ponadto, przy spokojnej jeździe np. 70-90km/h, ale na V biegu, temperatura trzyma się w rejonie 96-99 stopni, natomiast wystarczy wkręcić go na 4tys. obrotów, żeby momentalnie poleciała na łeb na szyję w dół.

Przy postoju górny wąż chłodnicy gorący, nie do utrzymania, tak samo węże do parownika LPG i nagrzewnicy, natomiast dolny wąż chłodnicy lekko ciepły.

Na postoju wystarczy wkręcić go na chwilę powyżej 4tys. obrotów i temperatura na klimatronicu równiez spada.

Wydaje mi się, że jedyne czego jeszcze nie zrobiłem, a pomysł pojawia się na forum, to wymienić termostat na ori z ASO. Wymiana wiskozy też jest w planie, ale nie widzę w czym pomogłaby sprawna wiskoza podczas jazdy 70-90km/h, więc problem leży gdzieś indziej.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, porady czy pomysły.

Edytowane przez PhantomLordM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...