Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie głośniki pod radio Pioneer DEH-4700BT


piter9694

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam a4 b5 w którym jest zamontowane radio Pioneer DEH4700BT. I chciałbym się dowiedzieć co by tu zrobić żeby tu ładnie grało. Czytałem że ludzie przerabiają przód pod 160 ale czy to będzie grało ? Czy jakiś wzmacniacz 4-kanałowy założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie grało tylko żeby wrzucić 160mm na przód musisz mieć do tego dystanse, wtedy porządne wygłuszenie drzwi bo bez tego sam głośnik w ogóle nie gra, wiem po sobie. Wzmacniacz możesz podpiąć jak najbardziej, zależy tylko jaki głośnik tam wrzucisz, nie za głęboki bo będzie problem z montażem.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chciałem wrzucić 4 takie głośnik http://allegro.pl/hifonics-zsi6-2c-glosniki-system-165-mm-i5504797757.htmli do tego jakiś wzmak 4-kanałowy ale te głośniki są chyba trochę za głębokie.

Edytowane przez piter9694
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grały by fajnie ale będą za głębokie.

Ja założyłem w jedne drzwi taki głośnik: http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-hertz-dsk-165-3-zestaw-system-i5395118085.html ale jest masakra. Wysunąłem go maksymalnie ile się dało na dystansie od Kowiego, tak żeby boczek wszedł na wierzch, ale to i tak za mało i delikatnie chaczy o ślizg szyby. Szkoda nerwów, lepiej założyć płytsze, tak żeby przynajmniej po wysunięciu do przodu boczek dało się normalnie założyć. Jest cały temat o montażu głośników 16cm, tam piszą jakie głośniki da radę upchać.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te głośniki co Fenrir i u mnie ściągałem tę gumową osłonę z magnesów i lekko spiłowałem dwa zaczepy na boczku te od wewnętrznej strony drzwi (od strony zawiasu w drzwiach). Ciężki temat z tymi głośnikami a i grać grają tak sobie, bez wygłuszania na nich ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samo radio dobrze zagrają Proa Simplex 160 + tweeter, to są głośniki Made in Germany

http://www.sklep.caraudioteam.pl/proa-simplex-160-60rms-p-1372.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te głośniki co Fenrir i u mnie ściągałem tę gumową osłonę z magnesów i lekko spiłowałem dwa zaczepy na boczku te od wewnętrznej strony drzwi (od strony zawiasu w drzwiach). Ciężki temat z tymi głośnikami a i grać grają tak sobie, bez wygłuszania na nich ani rusz.

Tu się zgodzę. Sam głośnik bez wygłuszenia i wzmaka gra praktycznie tak samo jak ori nokia 13cm. Jak ktoś chce to robić porządnie to duży głośnik i wygłuszenie, inaczej lepiej wcale się za to nie zabierać.

W tylną półkę można popuścić wodze wyobraźni bo ogranicza tylko średnica głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupi człowiek radio a tu się okazuje że to dopiero początek zabawy głośniki+wytłumienie+wzmacniacz+dobre okablowanie a na końcu się okaże że trzeba wymienić radio bo jest za cienkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w głowie mały mętlik bo podłączyłem pod tył wzmacniacz blaupunkt GTA 460 4CH, głośniki Hertz DCX 165 z nowym zawieszeniem membrany bo były już trochę przechodzone, nowe porządne kable i generalnie nie jestem zadowolony bo trochę charczą, trzeszczą, i ogólnie dźwięk nie jest czysty. I teraz nie wiem czy to te głośniki są totalnie do d*py czy aż tak duże znaczenie ma samo radio. Radio mam Panasonic, szału nie robi ale chyba nie powinno być aż tak złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głośniki już trochę charczą i trzeszczą to znaczy że mają dosyć, podłączone pod wzmacniacz to mocy mają aż za dużo Hertz dcx 165 to są głośniki współosiowe z raczej budżetowej półki więc trzęsienia ziemi nie zrobią. Z budżetowych głośników które według mnie grają naprawdę dobrze to GTO 838 ( sa to głośniki 20cm ale ten model był też w 160cm) mam takie i osobiście je przetestowałem są ok zerknij tutaj jak grają pod samym radiem: www.youtube.com/watch?v=dGX1LIjJn-s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tył zostawię. Na przód chcę wrzucić takie Hertze bo są płytsze niż tamte i chyba lepsze:

http://allegro.pl/glosniki-hertz-ev-f-165-5-basowe-esk-ultra-plytkie-i6104187834.html

A z tyłem pomyślę, może kiedyś wrzucę tam jakieś mocne woofery i tweetery na słupki albo zamiast tego skrzynię do bagażnika.

Co do filmiku, grają fajnie czysto ale filmik nie oddaje tego jaki jest bas a to ma dla mnie duże znaczenie.

U mnie to jest o tyle porypane że te głośniki raz grają w miarę czysto a potem znowu strasznie nieczysto, tak jak teraz. Ostatnio miałem je niedokładnie dokręcone z dystansami do półki to charczały ale zrobiłem podkładki pod dystans z filcu żeby nic nie trzeszczało, dokręciłem je mocno i było ok, a teraz po tygodniu znów grają do d*py...

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidny montaż to podstawa, nie wiem ile jest tam miejsca w przednich drzwiach ale do przodu poleciłbym Morel tempo 6 grają całkiem przyjemnie :https://www.youtube.com/watch?v=YekmOazxeoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...