Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW B7] System kontroli spalin, układ rozgrzewania świec żarowych, DPF


achmed_26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Taka sytuacja:
wracając z pracy do domu, wyświetliło mi się na FIS'ie, że muszę przeczyścić filtr cząsteczek stałych O.o . Nie zdziwiło by mnie to, gdybym nie dojeżdżał codziennie do pracy 25 km autostradą z prędkością 120/140 km/h ;) następnie po odpaleniu kolejny raz samochodu zapala się kontrolka "system kontroli spalin" w tym momencie lekki niepokój, coś się psuje, znów wyświetla się, że DPF zapchany, więc jadę przepalić Filtr ;P po 15 minutach zaczyna migać kontrolka od świec żarowych -.- auto nagle traci moc.... 100 km/h ledwo da się jechać. VAG'a nie posiadam, więc pozostaje udać się do serwisu. Wcześniej jednak szukałem informacji o podobnych zdarzeniach tutaj na forum, znalazłem kilka odpowiadające mojej historii, zaniepokojony tym co czytam, myślę sobie: no to popłynę z kasą za tą naprawę ;( (obstawiałem, że nawalił Filtr cząstek stałych), lecz się pomyliłem ;P Panowie z serwisu szybciutko zdiagnozowali usterkę, okazało się, że nawalił czujnik ciśnienia spalin lub czujnik różnicy ciśnień dpf nie wiem jak to poprawnie nazwać xD rożne nazwy krążą w internetach;P a po niemiecku to : Drucksensor :)
całkowity koszt naprawy w Bosch service wyniósł 127 euro
jeśli by ktoś potrzebował to kody błędu też posiadam ;)
Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...